Depremden kurtulan futbolcu takımını şampiyonluğa taşıdı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizde hissedilen 7.7’lik ve 7.6’lık  depremlerde 5 saat enkaz altında kalan futbolcu Burçak Özkanca, takımı Kahramanmaraş İstiklalspor’un ligden çekilmesiyle Mardin 1969 Spor’a transfer oldu. Özkanca yeni takımına şampiyonluğu getiren maçta gol atarak hem büyük sevinç yaşadı hem de Mardin’i  sevince boğdu.

Depremden kurtulan futbolcu takımını şampiyonluğa taşıdı
Depremden kurtulan futbolcu takımını şampiyonluğa taşıdı
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Nisan 2023 10:16
  • Güncelleme12 Nisan 2023 13:06

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizde hissedilen 7.7’lik ve 7.6’lık  depremlerde 5 saat enkaz altında kalan futbolcu Burçak Özkanca, takımı Kahramanmaraş İstiklal Spor’un ligden çekilmesiyle Mardin 1969 Spor’a transfer oldu. Özkanca yeni takımına şampiyonluğu getiren maçta gol atarak hem büyük sevinç yaşadı hem de Mardin’i  sevince boğdu.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında birçok spor kulübü de olumsuz etkilendi. Bölgesel Amatör Lig 2. Grup ekibi Kahramanmaraş İstiklal Spor’un tesis binası da depremde yıkılarak 3 kişiye mezar oldu. Kahramanmaraş İstiklal Spor”da oynayan 32 yaşındaki futbolcu Burçak Özkanca, da 5 saat enkaz altında kaldı ve çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Kahramanmaraş İstiklal Spor da ligden çekildikten sonra Özkanca takımsız kaldı.

Takım arkadaşlarını depremde kaybeden Özkanca yeniden hayata tutunmak için en çok sevdiği futbola dönmek istedi ve Mardin 1969 Spor’a transfer oldu. Mardin’de takım arkadaşlarıyla çok kısa sürede uyum sağlayan Özkanca, takımın en etkili isimlerinden biri oldu. Özkanca, Varto’da takımına galibiyeti getiren golü atarak aynı zamanda takımına şampiyonluğu getiren golü atmış oldu. Mardin 1969 Spor bu galibiyetle birlikte grubunu namağlup birinci bitirerek 3. Lig için Play Offlara yükselmiş oldu.

Mardin 1969 Spor’a çok çabuk ısındığını ifade eden Özkanca, “Gerçekten de beni içlerine çok çabuk aldılar. Onlarla birlikte atlattım, çok şükür her şey güzel gidiyor” dedi.

“Mardispor bana iyi geldi”

Şampiyonluğa inandıklarını vurgulayan tecrübeli futbolcu Özkanca, “Şampiyon olacağımızı takım halinde biliyorduk. Herkes bizden şampiyonluk bekliyordu. O gün golü atmak bana nasip oldu. Şampiyonluk duygusu inanılmaz bir duygu. Sırada play offlar var orada da şampiyon olmak istiyoruz. Güzel bi galibiyet ve güzel bir şampiyonluk oldu bizim için. Orada arkadaşlarımı da kaybettim. Mardispor bana iyi geldi. ” diye konuştu.

Takımın oyuncularından Celal Geyik, “Burçak bize gelmeden önce de onu tanıyordum. Orada 4-5 oyuncu arkadaşımdı, hoca benim eski hocamdı. Çok talihsiz bir deprem yaşanıldı 4-5 kişi hayatını kaybetti. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Depremde Burçak’ın üzerine 5-6 ton beton parçası yığıldı. O enkazdan sağ kurtuldu, nasibi buradaymış. Bize geldi ve bizde de golünü attı, şampiyonluğu getirdi. Çok mutluyuz.” açıklamasını yaptı.