Depremde görev alan öğrencilere program düzenlendi

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası  farklı başlıklarda kurulan yardım, koordinasyon ve psikososyal destek komisyonlarında gönüllü olarak görev alan Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerine Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından teşekkür yemeği verildi. Rektör Özcoşar, depremin meydana geldiği günden itibaren üniversite tarafından yapılan destek çalışmalarında aktif olarak yer alarak katkı sunan öğrencilere  çalışmaları için teşekkür etti. Depremin […]

Depremde görev alan öğrencilere program düzenlendi
Depremde görev alan öğrencilere program düzenlendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Mart 2023 17:20
  • Güncelleme8 Mart 2023 17:23

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası  farklı başlıklarda kurulan yardım, koordinasyon ve psikososyal destek komisyonlarında gönüllü olarak görev alan Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerine Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından teşekkür yemeği verildi.

Rektör Özcoşar, depremin meydana geldiği günden itibaren üniversite tarafından yapılan destek çalışmalarında aktif olarak yer alarak katkı sunan öğrencilere  çalışmaları için teşekkür etti. Depremin meydana geldiği ilk anlarda üniversite yerleşkelerinin evlerinden dışarıya çıkan vatandaşlara açıldığı andan itibaren başlatılan yardım ve destek seferberliğinde gönüllü olarak bulunan öğrencilerinin kendilerine motivasyon ve güç kaynağı olduğunu belirten Özcoşar, Mardin’de deprem ile ilgili çalışma yürüten kamu kurumları ve Mardin’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları koordine içinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Üniversitede Ramazan Çalışmaları Hazırlıkları Başladı

Özcoşar, öğrencilerle gerçekleştirdiği buluşmada ayrıca Ramazan ayında yapılabilecek çalışmalar konusunda da istişareler yapıldı. Deprem nedeniyle ilimize gelen ailelere yönelik başta olmak üzere gerçekleştirilecek Ramazan hazırlıklarına dair bütün öğrenciler düşüncelerini ve önerileri dile getirdi.