Deprem için tek yürek olan Mardinlilere özel teşekkür

Mardin STK Platformu Sekretarya Sözcüsü Necmettin Başboğa, depremzedelere yardım için seferber olarak tek yürek olan STK bileşenlerine ve Mardinli vatandaşlara teşekkür etti.

Deprem için tek yürek olan Mardinlilere özel teşekkür
Deprem için tek yürek olan Mardinlilere özel teşekkür
Selman Güneş
  • 25 Şubat 2023 13:02
Mardin STK Platformu Sekretarya Sözcüsü Necmettin Başboğa, depremzedelere yardım için seferber olarak tek yürek olan STK bileşenlerine ve Mardinli vatandaşlara teşekkür etti.

Mardin STK Platformu Sekretarya Sözcüsü Necmettin Başboğa Mardin ve ilçelerinden deprem bölgelerine gönderilen yardım kampanyasına katılan vatandaşlar ve hem deprem bölgesinde hem de Mardin’de sahada aktif olarak çalışan STK bileşeni insani yardım dernek, vakıf, sendika ve kurumların başkan, temsilci ve gönüldaşlarına teşekkür etti.

BİRBİRİLERİ İLE YARIŞTILAR
Mardinli olmaktan böyle güzel bir milletin mensubu olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başboğa, “Asrın felaketi olarak diyebileceğimiz çok büyük bir afet yaşadık, etkisini de halen yaşıyoruz ve uzun süre de yaşayacağız. Öncelikle hayatını kaybetmiş olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Şu anda muhacir olan kardeşlerimize de sabır ve tez zamanda ferahlık diliyorum. Bu süreçte Mardin adeta bir seferberlik ilanı ile 7’den 70’e herkes bu yardım hareketinin bir parçası olmak için birbirileri ile yarıştılar. Mardin gibi bir yerden 700’e yakın TIR, kamyon ve kamyonet dolusu yardım malzemesi deprem bölgelerine yardım amaçlı olarak gönderildi. Böylesine güzel bir milletin mensubu olduğum için de gurur duyuyorum. Çünkü deprem haberi yayıldığı andan itibaren hemen Mardinimiz birlik ve beraberlik içerisinde çok başarılı ve bereketli bir birliktelik oluştu. Kamu kurumlarına, dernek binalarına, yardım toplama merkezlerine binlerce insan gelerek her birisi yanında deprem bölgesiyle paylaşmak için bir şeyler getirdi. Yüreğinde çok şey getirdi orada acılar içerisinde olan vatandaşlara destek olmak için, dualarını getirdi. Onu bizlerle paylaştı. Bütün hemşehrilerimize, kamu kurumdaki yöneticilerimize, ilk günden beri deprem bölgesinde olan Mardin Valimiz Mahmut Demirtaş’a, vali yardımcılarımıza, rektörümüze, belediye başkanlarımıza, işadamlarımıza, siyasi parti başkanlarımıza, milletvekillerimize, dernek, vakıf, sendika, oda ve birlik başkanlarımıza, Mardin’in gönül erlerine  yürekten teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini gösterdikleri için. Allah hepsinden razı olsun”dedi.

27 BİN DEPREMZEDEYE HİZMET
Mardin’in ilçeleri ile birlikte 27 bin depremzedeye ev sahipliği yaptığını hatırlatan Başboğa, Mardnlilerden bu kardeşlerimize yardımlaşma ve dayanışmalarını eksik etmemelerini de istedi.

TAKDİR TOPLAYAN ÇALIŞMA
Başboğa, Mardin STK platformu bünyesinde kurulan Deprem Koordinasyon Merkezi sayesinde çalışmaların halen devam ettiğini belirterek, depremin ardından ilk anlardan itibaren Mardinli vatandaşların duyarlılığı ile oluşan yardım selinde, koordinasyondan, gelen malzemelerin ayrılmasına, paketlemeden taşınmasına ve deprem bölgesine ulaştırmak üzere araçlara yüklenmesine kadar tüm koordinasyonun içerisinde olan ve büyük bir özveriyle çalışan gençler yardım toplama alanlarına gelen vatandaşlar tarafından da büyük bir takdir aldığını sözlerine ekledi.