DEM Partili Güneş’ten 16 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin açıklama

DEM Parti Mardin Mardin Milletvekili Beritan Güneş’ Kızıltepe çevre yolu Şenyurt Kavşağında tır ile özel halk otobüsünü karıştığı ve 16 yurttaşın hayatını kaybettiği kazaya ilişkin sosyal medya hesabı X üzerinden Kürtçe ve Türkçe bir açıklama yaptı.

DEM Partili Güneş’ten 16 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin açıklama
DEM Partili Güneş’ten 16 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin açıklama
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Nisan 2024 15:48

DEM Parti Mardin Mardin Milletvekili Beritan Güneş’ Kızıltepe çevre yolu Şenyurt Kavşağında tır ile özel halk otobüsünü  karıştığı ve 16 yurttaşın hayatını kaybettiği kazaya ilişkin sosyal medya hesabı X üzerinden Kürtçe ve Türkçe bir açıklama yaptı. 

Güneş şunları dile getirdi: “

Îro serê sibehê li Qoserê li ser rêya ku nû hatibû çêkirin di xaçerêya Şenyurtê de qezayek pêk hat û gelek birîndar jî hene. Em ji hemû birîndaran re şîfaya xêrê dixwazin û em dibêjin teqez divê tedbîrên li ser rêyan bên kontrolkirin. Çend caran me vê meseleyê li meclîsê anî ziman û me bi sazîyên dewletê re jî parve kir lê dîyar e ku tedbîrek nehatîye girtin. Demildest dibe ku tedbîr bên girtin!

Daha önce hem mecliste hem de ilgili kurumlarla olan görüşmelerimizde dile getirmemize rağmen gerekli önlemlerin alınmadığı Kızıltepe Çevre Yolunda, Şenyurt Köyü yakınlarında, yaşanan trafik kazasında çok sayıda yurttaş yaralandı. Tüm yaralılara acil şifalar diliyor ve ilgili kurumların derhal gerekli kontrolleri ve incelemeleri başlatmaları gerektiğini hatırlatıyoruz!”