DEM Parti Eş Genel Başkan Hatimoğulları’ndan Kızıltepe Belediyesi’ne ziyaret

Kızıltepe Belediyesi’ne bayram ziyareti gerçekleştiren DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, halka hizmet etmenin boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

DEM Parti Eş Genel Başkan Hatimoğulları’ndan Kızıltepe Belediyesi’ne ziyaret
DEM Parti Eş Genel Başkan Hatimoğulları’ndan Kızıltepe Belediyesi’ne ziyaret
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Haziran 2024 16:32

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Kızıltepe Belediyesi’ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. Hatimoğulları’na DEM Parti milletvekilleri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ile DEM Parti Mardin İl Eş Başkanı Mihdi Tunç ve Necla Acıbuca eşlik etti. Belediye Eş Başkanları Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek ile belediye meclis üyeleri, Hatimoğulları ve beraberindeki DEM Parti heyetini belediye hizmet binası önünde çiçeklerle karşıladı.
Daha sonra başkanlık makamına geçen Hatimoğulları ve eş başkanlar, Kızıltepe halkının bayramını kutladı.

Burada konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Kızıltepe halkının Kurban Bayramı’nı canı gönülden kutladığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti: “Ümit ediyorum ki Türkiye’de çatışmaların, çekişmelerin ve kutuplaşmanın olmadığı ve bir arada barış ve kardeşlik içinde bayram tadında bayramları geçireceğimiz günleri hep birlikte görürüz. Bu dileklerle bayramınızı bir kez daha kutluyorum.”

 

Hatimoğulları, şöyle konuştu: “Bizler belediye yönetimlerine talip olurken tamamen hizmet odaklı, tamamen kentimize hizmet etmek, halkımıza hizmet edecek adayla yola çıktık. Ve belediyeyi kazandığımız her yerde mutlaka ve mutlaka halkla birlikte halk için yönetim, demokratik zeminde yönetim, kadın bakış açısı, ekolojik mücadele anlayışını merkezine alan kent yönetimine hep birlikte çok önem verdik. Mutlaka halkımız halkın içinde olmalıdır. Zaten bizim partimiz sürekli halkın içindedir. Daha çok halkımızı dinleyeceğiz. Daha çok halkımızın taleplerine bakacağız. Ve belediyeciliğin görevleri ne varsa bu kıt olanaklar çerçevesinde yaşama geçirmek zorundayız.”

‘Halkımıza hizmet boynumuzun borcudur’

Hatimoğulları, belediyelerin her şeye rağmen bütün olanaklarını seferber etmesi gerektiğine işaret ederek, “Halkımıza danışarak, yeni kaynaklar yaratarak, daha açılımcı politik yaklaşım içerisinde olarak, kendi çalışmalarımızı gücümüz yettiğince çalışmalarımızı yapacağız. Halkımıza hizmet boynumuzun borcudur. Halkımıza layık olmak boynumuzun borcudur. Halkımızla iç içe olmak boynumuzun borcudur”