Dargeçit’te sigara ve maske denetimi

Dargeçit İlçesinde Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sigara içilmesi yasaklanan açık alanlarda denetim yapıldı. Dargeçit Belediyesi, korona virüsle mücadelede salgının önüne geçebilmek sigara içiminin yasaklandığı alanları genişletti ve ekipler tarafından denetimler artırıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Beyaz Masa personeli tarafından ilçenin en işlek caddelerinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve sigara […]

Dargeçit’te sigara ve maske denetimi
Dargeçit’te sigara ve maske denetimi
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Kasım 2020 10:29

Dargeçit İlçesinde Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sigara içilmesi yasaklanan açık alanlarda denetim yapıldı.

Dargeçit Belediyesi, korona virüsle mücadelede salgının önüne geçebilmek sigara içiminin yasaklandığı alanları genişletti ve ekipler tarafından denetimler artırıldı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Beyaz Masa personeli tarafından ilçenin en işlek caddelerinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve sigara içenlere yönelik denetim yaptı. Denetimler kapsamında ekipler, sigara yasağından haberi olmayanları uyardı.

Denetimler sırasında ekiplerin karşılaştığı vatandaşlar , kontrollü sosyal hayat döneminde korona virüs vaka artışının önüne geçmek amacıyla getirilen sigara yasağından oldukça memnun kaldığını söyledi.