Dargeçit’te 8 ton lastik geri dönüşüme gitti

MARDİN- Dargeçit ilçesinde 2 yıldan bu yana toplanan ömrünü tamamlamış lastikler, ekonomiye geri kazanılması amacıyla geri dönüşüm tesislerine gönderildi.  Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla belediye ekipleri, 8 ton atık lastik topladı. Ekipler, kirlilikle mücadele, atıkların geri dönüşümü ve doğal kaynakların korunması amacı ile ilçede toplanan atık lastikleri geri dönüşüm tesislerine gönderdi. “Çevreye Saygılı […]

Dargeçit’te 8 ton lastik geri dönüşüme gitti
Dargeçit’te 8 ton lastik geri dönüşüme gitti
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Kasım 2020 09:17
  • Güncelleme19 Kasım 2020 09:23

MARDİN- Dargeçit ilçesinde 2 yıldan bu yana toplanan ömrünü tamamlamış lastikler, ekonomiye geri kazanılması amacıyla geri dönüşüm tesislerine gönderildi. 

Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla belediye ekipleri, 8 ton atık lastik topladı. Ekipler, kirlilikle mücadele, atıkların geri dönüşümü ve doğal kaynakların korunması amacı ile ilçede toplanan atık lastikleri geri dönüşüm tesislerine gönderdi.

“Çevreye Saygılı bir belediyecilik”

Mehmet Cüneyt Aksoy, ilçede ömrünü tamamlanmış ve kirlilik oluşturan lastiklerin tümünü ekonomiye kazandırmak için Mardin geri dönüşüm tesislerine gönderildiğini söyledi. Aksoy, “Dargeçit Belediye’miz çevre dostu çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemiz, doğaya ve çevreye saygılı bir belediyecilik anlayışı ile özellikle atıkların geri dönüşümü konusunda titiz bir çalışma yürütülüyor.” dedi.