Dargeçit’e yarı olimpik yüzme havuzu yapılıyor

Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, yaklaşık maliyeti 4 milyon olan tesisin gençlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak bir alana sahip olduğunu söyledi. Proje hakkında konuşan Başkan Aksoy, “Yaptığı çalışmalarla ilçemizi günden güne daha güzel daha yaşanabilir hale getirmeye devam eden ediyoruz.  Ulusal ve uluslararası turnuvalara katılacak sporcuların yetişmesi için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda […]

Dargeçit’e yarı olimpik yüzme havuzu yapılıyor
Dargeçit’e yarı olimpik yüzme havuzu yapılıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 23:20

Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, yaklaşık maliyeti 4 milyon olan tesisin gençlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak bir alana sahip olduğunu söyledi.

Proje hakkında konuşan Başkan Aksoy, “Yaptığı çalışmalarla ilçemizi günden güne daha güzel daha yaşanabilir hale getirmeye devam eden ediyoruz.  Ulusal ve uluslararası turnuvalara katılacak sporcuların yetişmesi için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Belediyemiz tarafından ilk kez İlçemize bağlı Sümer (Deywan) Mahallemizde yarı olimpik yüzme havuz projesinin çalışmalarına başlandı. Ekiplerimizin, İlçemizin kırsal mahallemizde yapımına başlanan yarı olimpik yüzme havuz projesi en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyor.” dedi.

Yaklaşık maliyeti 4 milyon olan tesisin gençlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak bir alana sahip olduğunu aktaran  Mehmet Cüneyt Aksoy,  gençlere verdikleri sözleri yaptıkları projelerle bir bir yerine getirdiklerini dile getirdi.

Aksoy, “Dargeçit’in ilk yüzme havuzu olma özelliği taşıyan tesisin büyük bir eksikliği ortadan kaldıracağına inanıyoruz.  Amacımız projemiz hizmete açılınca diğer ilçeler gibi ulusal ve uluslararası turnuvalara katılan genç sporcular yetiştirmektir. İnşallah gençlerimizin elde edeceği başarılar sayesinde ilçemizin adını duyuracağız. Sümer Mahallemizdeki projemizin ardından ilçe merkezimizde yarı olimpik yüzme havuzu projemize başlayacağız. İlçemizin ilk kapalı yüzme havuzu olma özelliği taşıyan “Sümer Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” inşaatının 1580 m2 alanda yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.