Dalkurd Spor’un yeni başkanı Kızıltepeli Welat Kılınçaslan oldu

İsveç İkinci Ligi’ne (Superettan) yükselen Kürt takımı Dalkurd Futbol Takımı gerçekleşen Yıllık Olağan Kongresinde Mardin Kızıltepeli Welat Kılıçaslan’ı yeni başkan seçti. Dalkurd Futbol Kulübü resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre, Cumartesi gecesi kulübün yıllık toplantısı Studenternas’taki medya salonunda gerçekleştirildi. 26 Şubat’ta tek liste ile gidilen kongrede Dalkurd’a yeni yönetim belirlendi. 50’den fazla kişinin katıldığı ve […]

Dalkurd Spor’un yeni başkanı Kızıltepeli Welat Kılınçaslan oldu
Dalkurd Spor’un yeni başkanı Kızıltepeli Welat Kılınçaslan oldu
Selman Güneş
  • 28 Şubat 2022 00:28

İsveç İkinci Ligi’ne (Superettan) yükselen Kürt takımı Dalkurd Futbol Takımı gerçekleşen Yıllık Olağan Kongresinde Mardin Kızıltepeli Welat Kılıçaslan’ı yeni başkan seçti.

Dalkurd Futbol Kulübü resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre, Cumartesi gecesi kulübün yıllık toplantısı Studenternas’taki medya salonunda gerçekleştirildi.

26 Şubat’ta tek liste ile gidilen kongrede Dalkurd’a yeni yönetim belirlendi.

50’den fazla kişinin katıldığı ve 10 kişinin de online olarak takip ettiği kongrede, Başkan Yardımcısı Welat Kılıçaslan takımın yeni başkanı olarak seçildi.

Welat Kılıçaslan

Welat Kılıçaslan Kimdir?

Welat Kılıçaslan 1972 yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğdu. İsveç’te orta ve lise eğitimini tamamlayarak Arkeoloji bölümünden mezun oldu. Uyuşturucu madde ile mücadele ve rehabilitasyon merkezlerinde çalıştı. Kürt dili ve Kültürü alanında çalışmalarda bulundu. Hamîdê Smaîlaxa Vakfı’nın kurucularındandır. Kürt siyasetçi ve dil bilimci, merhum Hamit Kılıçaslan’ın oğludur.