Dalkurd isim ve logo değişikliği kararından vazgeçti

İsveç 2’nci Ligi’nde (Superettan) mücadele eden Kürt takımı Dalkurd, isim ve logo değişikliği konusunda aldığı karardan vezgeçtiğini duyurdu. Kurulduğundan beri üst üste sportif başarılara imza atarak İsveç birinci ligine (Allsvenskan) kadar yükselen Dalkurd FF’nin isim ve logosunun değişeceği açıklanmıştı. Kürt futbolseverler, isim ve ve logo değiştirilmesine büyük tepki göstererek kulübe destek mesajları göndermişti. “Desteğinizden ve […]

Dalkurd isim ve logo değişikliği kararından vazgeçti
Dalkurd isim ve logo değişikliği kararından vazgeçti
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Şubat 2021 00:07

İsveç 2’nci Ligi’nde (Superettan) mücadele eden Kürt takımı Dalkurd, isim ve logo değişikliği konusunda aldığı karardan vezgeçtiğini duyurdu.

Kurulduğundan beri üst üste sportif başarılara imza atarak İsveç birinci ligine (Allsvenskan) kadar yükselen Dalkurd FF’nin isim ve logosunun değişeceği açıklanmıştı.

Kürt futbolseverler, isim ve ve logo değiştirilmesine büyük tepki göstererek kulübe destek mesajları göndermişti.

“Desteğinizden ve bağlılığınızdan bunaldık”

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son iki günde İsveç ‘ te ve İsveç sınırlarının çok ötesinde kulüp adımız ve renklerimiz lehine tepki ve sevgi fırtınasına şahit olduk. Olumlu şaşırdık! İsmini, kulüp markasını ve renklerimizi korumak isteyen destekçilerimizin bağlılığını görmek içtenlikle duygulandı. Kürtlerin gerektiğinde güçlü durduğunu dış dünyaya bir kez daha gösteriyorsunuz.

Perşembe günü resmi kanallarımızda yayınlanan isim ve kulüp markasının değiştirilmesi önerisi, son yıllarda içinde bulunduğumuz ve olduğu gibi ekonomik açıdan da gerekli bir kötülüktür.

Sadece 150 maaş alan üyemiz var ve üye olma hırsları konusunda ciddiysek ekonomik olarak yeterli değil. Büyük sponsorları çeksek mi, önemli ölçüde daha fazla olmalıyız.
İsmimiz ve kulüp markamız DNA ‘ mızdır. Hayatının devam etmesini sağlamak için hepimizin fakirlere pipetimizi çekmemiz gerekiyor! Artık son günlerde gösterdiğiniz güncel nişan üzerine inşa etmek istiyoruz. Şimdi kendimizi yakaya alıyoruz ve gelecek zaferlerimize birlikte başlıyoruz ve bir daha asla yalnız kalmayacağız!

Hedefimiz 23 Şubat ‘ a kadar 6 ödeme yapan üye! Şimdi sizleri bizimle ortak şeyler yapmaya davet ediyoruz: haydi bu hedefe kalkalım ve başarı hikayemizi adımız ve kulüp markamızla devam ettirelim. Şimdiden üye olarak kayıt olun!

Genel Başkanımız Sarkat Junad üyeliği ilk 1 kişiye ödüyor. Sponsorumuz Bazar Fastgross üyeliğini önümüzdeki 000 1 kişilik ödüyor. Dalkurd AB başkanı Alan Doğan 250 kişilik üyeliği daha ödüyor. İlk gelen alır prensip geçerlidir. Eski ve güncel sponsorlarımızı da bize sponsor olmaya devam etmeye çağırıyoruz.

Başka bir deyişle, yandaşların 3 maaş alan üyeyi bir araya getirmesi ile ilgili. Son günlerin taahhüdü ve sosyal medyamızdaki takipçi sayısı göz önüne alındığında, bunun destekçilerimiz için basit bir maç olmasını bekliyoruz.

Kaç üye olduğumuzu web sitemizden günlük güncelleyeceğiz. Bugün birlikte yeni bir yolculuğa başlıyoruz. Artık hepimizin aynı bağlılığı gösterdiğimizden, güç birliği yaptığımızdan ve üye olduğumuzdan emin oluyoruz.”