Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’dan konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama
Haber Merkezi
  • Yayınlanma28 Mayıs 2023 20:31
  • Güncelleme28 Mayıs 2023 20:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’dan konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına gidecek kendisi ve evlatlarının geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu, milletimizin teveccühüyle tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Seçimin galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır”
Seçim sonuçlarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi, 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Biz ‘öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek’ demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye’dir. Seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Kılıçdaroğlu) Hesap uzmanı ya bu işleri çok iyi bilir. Böylece kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP, bunun bay bay Bay Kemal’e hesabını soracaktır.” diye konuştu.