Cuma namazı sonrası 81 ilde yağmur duası

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaşanan kuraklık nedeniyle Türkiye genelinde Cuma namazından sonra bütün camilerde yağmur duası okutuldu. Sonbaharın kurak geçmesi ve barajlardaki suyun gittikçe azalması nedeniyle Türkiye genelinde kılınan cuma namazının ardından cemaat, kuraklık tehlikesine karşı yağmur yağması için dua etti. Türkiye genelindeki camilerde bugün “Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız” konulu hutbe okutularak suyun bilinçli […]

Cuma namazı sonrası 81 ilde yağmur duası
Cuma namazı sonrası 81 ilde yağmur duası
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Aralık 2020 16:04

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaşanan kuraklık nedeniyle Türkiye genelinde Cuma namazından sonra bütün camilerde yağmur duası okutuldu.

Sonbaharın kurak geçmesi ve barajlardaki suyun gittikçe azalması nedeniyle Türkiye genelinde kılınan cuma namazının ardından cemaat, kuraklık tehlikesine karşı yağmur yağması için dua etti.

Türkiye genelindeki camilerde bugün “Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız” konulu hutbe okutularak suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin uyarıların yapıldı.

Cuma namazının ardından Müslümanlar, yapılan yağmur duasına katıldı. Kuraklığın kalkması için topluca dua edilerek niyazda bulunuldu.