Çiftçinin elektriğe ihtiyacı olduğu dönemde kesintiler başladı

Dicle Epsaş Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından yapılan basın bildirisinde bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Kızıltepe’ye bağlı bir çok mahallede gün boyu enerji kesintileri yaşanılacak. Çiftçiler, ürünlerinin sulama döneminde yapılan kesintileri eleştiriyor. Yaşanılacak kesinti gün ve saatleri şu şekilde: “Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Bşak ve F16 halkalı fiderleri üzerinde 3. Seviye bakım ekipleri trafınca yapılacak […]

Çiftçinin elektriğe ihtiyacı olduğu dönemde kesintiler başladı
Çiftçinin elektriğe ihtiyacı olduğu dönemde kesintiler başladı
Selman Güneş
  • 22 Temmuz 2022 23:49
  • 22 Temmuz 2022 23:51

Dicle Epsaş Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından yapılan basın bildirisinde bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Kızıltepe’ye bağlı bir çok mahallede gün boyu enerji kesintileri yaşanılacak. Çiftçiler, ürünlerinin sulama döneminde yapılan kesintileri eleştiriyor.

Yaşanılacak kesinti gün ve saatleri şu şekilde:

“Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Bşak ve F16 halkalı fiderleri üzerinde 3. Seviye bakım ekipleri trafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 23.07.2022 Cumartesi günü 09:00-19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Belli, Büyükdere, Demirkapı, Dora, Dikmen, Köprübaşı, Ortaköy, Sarıca, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yolaldı, Yoncalı, Yurtözü, Çakır, Çanaklı, Ülker, İkizler, Akalın, Akyazı, Akyüz, Alemdar, Altıntoprak, Arıtepe, Aslanlı, Barış, Büyüktepe, Gümüşdere, Güneştepe, Günlüce, Halkalı, Işıklar, Karakuyu, kengirli, Sanayi, sandıklı, Yolüstü ve İpek Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Ulaşlı fideri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 23.07.2022 ve 27.07.2022 günleri 09:00-19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Belli, Büyükdere, Demirkapı, Dora, Dikmen, Köprübaşı, Ortaköy, Sarıca, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yolaldı, Yoncalı, Yurtözü, Çakır, Ülker, İnandı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F10 Dikmen fideri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 23.07.2022 Cumartesi günü 09:00-19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Bektaş, Yoncalı, Çakır ve Ülker Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

380 kV Kızıltepe Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Akdoğan fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 23.07.2022 Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akziyaret, Atmaca, Büyükdere, Demirci, Demirler, Dora, Dunaysır, Eroğlu, Erikli, Esenli, Hacıyusuf, Hocaköy, Kahraman, Karakuyu, kılduman, Koçlu, Timurçiftliği, Ulaşlı, Çakır, Çanaklı, ve Çaybaşı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

380 kV Kızıltepe Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Akdoğan fiderleri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderde 25.07.2022 Pazartesi günü 09:00-19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akziyaret, Atmaca, Büyükdere, Demirci, Demirler, Dora, Dunaysır, Eroğlu, Erikli, Esenli, Hacıyusuf, Hocaköy, Kahraman, Karakuyu, kılduman, Koçlu, Timurçiftliği, Ulaşlı, Çakır, Çanaklı, ve Çaybaşı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.”