CHP’li Kılınçaslan: Esnafımız art arda kepenk kapatmakta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez ve Mardin İl Başkanlığı kordinesinde “Mardin Saha Çözüm Hareketi” çalışması başlatıldı. Burada konuşan CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, “Hemşehrilerimiz bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde. Esnafımız art arda kepenk kapatmakta.” dedi. İzmir’in Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, Doğu Masası Kooordinatörü Devrim Barış Çelik, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün […]

CHP’li Kılınçaslan: Esnafımız art arda kepenk kapatmakta
CHP’li Kılınçaslan: Esnafımız art arda kepenk kapatmakta
Selman Güneş
  • Yayınlanma29 Eylül 2022 14:40

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez ve Mardin İl Başkanlığı kordinesinde “Mardin Saha Çözüm Hareketi” çalışması başlatıldı. Burada konuşan CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, “Hemşehrilerimiz bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde. Esnafımız art arda kepenk kapatmakta.” dedi.

İzmir’in Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, Doğu Masası Kooordinatörü Devrim Barış Çelik, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün katılımlarıyla, CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan öncülüğünde “Çözüm Sahası” adı altında CHP Mardin Gençlik Örgütü esnaf ve hane ziyaretleri gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladı.

İl banası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan CHP İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, “Ülkemizde idarenin yanlış kararları derinleşen ekonomik kriz büyük bir buhrana dönüşmüş durumda. Toplumun her kesimi bu buhrandan derinden etkilendi. Hemşehrilerimiz bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde. Esnafımız art arda kepenk kapatmakta. Biz de bu zor dönemde halkımızın yanında olmak ve yarınlarına umut olmak için canla başla çalışmaya gayret ediyoruz. Ekonomik krizin yanı sıra adalet ve insan haklarından her geçen gün uzaklaşan, demokrasiyi zedeleyen, gencini, emeklisini, kadının; yani halkın tüm kesimlerini umutsuzluğa sevk eden bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız.” dedi.

Kılınçaslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sebeplerle; Genel Merkezimizin yönlendirmeleriyle Erzincan İl Başkanlığımızca tamamlanan ve Sakarya, Batman ve Erzurum İl Başkanlığımız tarafından sürdürülmekte olan “CHP Saha Çözümü” Mardin’de uygulamaya karar verdik. Bu zor dönemde CHP Mardin Saha Çözümü başlatıyoruz. Derinleşen bu ekonomik bunalımda halkımızın yanında olacak, Mardin’de çalmadık kapı, derdi dinlenmedik hemşehrimizi bırakmayacağız. Halkımızın sorunlarını sahaya inerek bizzat halkımızdan öğrenecek, Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanlığı olarak partimizin çözüm önerilerini halkımıza sunacağız.”