CHP Mardin İl Başkanı Kılınçaslan koltuğunu devretti

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu öğrenciye bıraktı. Parti binasında düzenlenen programda konuşan CHP’li Mehmet Kılınçaslan şunları söyledi: “Gelecekte Ulusal Egemenliğin belirleyicisi olacağını bildiğimiz bugünün tutumu, bugünun çocuklarının yetiştirilme şartlarına bağlılığı aşikârdır.Geçmişten gelen ve bugün yetişkin diye tabir ettiğimiz kuşağın çocuklar karşısında […]

CHP Mardin İl Başkanı Kılınçaslan koltuğunu devretti
CHP Mardin İl Başkanı Kılınçaslan koltuğunu devretti
Selman Güneş
  • 23 Nisan 2022 14:50

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu öğrenciye bıraktı.

Parti binasında düzenlenen programda konuşan CHP’li Mehmet Kılınçaslan şunları söyledi: “Gelecekte Ulusal Egemenliğin belirleyicisi olacağını bildiğimiz bugünün tutumu, bugünun çocuklarının yetiştirilme şartlarına bağlılığı aşikârdır.
Geçmişten gelen ve bugün yetişkin diye tabir ettiğimiz kuşağın çocuklar karşısında tehdit olarak görülmesi, geçmişte bugünün yetişkinlerine verilen eğitimin düşük düzeyinden kaynaklandığını ne yazık ki görüyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, bugünün şartlarıyla ikinci planda tutulması ve gerekli önemin verilmemesi gelecekte ne tür bir yıkıma yol açacağını hepimiz görüyoruz.

Ülke genelinde, yönetim kademelerinin çocuklara olan gelecek güvencesinin belirsizliğinin bir an önce giderilip, eğitim ve sosyal yaşamın çocuklar için en uygun hale getirilmesini temenni eder, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”