CHP Mardin il Başkanı Kılınçaslan: Kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanı Mahmet Kılınçaslan, borç gerekçesiyle trafolarının sökülmesine karşı gelen çiftçilere destek verdi. Kılınçaslan, “Bunun arkasındaki kimse, kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin.” dedi. CHP İl Başkanlığına göreve yeni gelen Mehmet Kılınçaslan, Artukluya bağlı Dara mahallesinde (Gundê Darê) DEDAŞ’ın borç gerekçesiyle icra yoluyla trafo jandarmalar eşliğinde almak istemesine karşı çiftçiler […]

CHP Mardin il Başkanı Kılınçaslan: Kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin
CHP Mardin il Başkanı Kılınçaslan: Kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Eylül 2021 08:43
  • Güncelleme1 Eylül 2021 09:23

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanı Mahmet Kılınçaslan, borç gerekçesiyle trafolarının sökülmesine karşı gelen çiftçilere destek verdi. Kılınçaslan, “Bunun arkasındaki kimse, kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin.” dedi.

https://youtu.be/KKrC-RFht-8

CHP İl Başkanlığına göreve yeni gelen Mehmet Kılınçaslan, Artukluya bağlı Dara mahallesinde (Gundê Darê) DEDAŞ’ın borç gerekçesiyle icra yoluyla trafo jandarmalar eşliğinde almak istemesine karşı çiftçiler direndi.

Olay yerine giden  CHP İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, ile DEDAŞ çalışanları arasında kısa bir tartışma yaşandı. Yükselen tansiyon sonucu çiftçiler DEDAŞ ekiplerine müdahale etmek istedi. Halk CHP İl Teşkilatı tarafından sakinleştirildi.

Çiftçilere konuşan Kılınçaslan, ‘’Devlet, halkıyla güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getiremez. Devlet sadece bir şirketin uygulama mercii ’si değildir. Bunun arkasındaki kimse, kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin. Bu eziyet, 45 derece sıcaklıkta bu trafonun sökülmesi bu devletin ayıbıdır, hükümetin ayıbıdır. Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak, halkımızın arkasındayız, bu faşizan uygulamalara kesinlikle karşıyız ve iktidarımızda buna son vereceğiz. Bu barajlar bu vatan sizin! Bizler, sizin için varız. Eski bir slogan gibi faşizme karşı omuz omuza mücadele edeceğiz‘’. dedi.