Reklam
Reklam
Reklam

CHP İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan Mardin Doğumlu ismi aday gösterdi

CHP’de milletvekili adayları belirlenmeye başladı. Listede Mardin doğumlu olan bir isim 1. Bölgeden 1. sıradan aday gösterildi.Cumhuriyet Halk Parti’nin (CHP) İstanbul 1. bölgeden 1. sıra adayı aslen Hataylı olan Mardin doğumlu Türkiye’nin Eski Washington Büyükelçisi Namık Tan, oldu. Namık Tan Kimdir? Aslen Hataylı olan Namık Tan, 1956 yılında Mardin’de doğdu. Bürokrat olan babası Mehmet Rami […]

CHP İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan Mardin Doğumlu ismi aday gösterdi
CHP İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan Mardin Doğumlu ismi aday gösterdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Nisan 2023 11:01
  • Güncelleme9 Nisan 2023 11:03

CHP’de milletvekili adayları belirlenmeye başladı. Listede Mardin doğumlu olan bir isim 1. Bölgeden 1. sıradan aday gösterildi.Cumhuriyet Halk Parti’nin (CHP) İstanbul 1. bölgeden 1. sıra adayı aslen Hataylı olan Mardin doğumlu Türkiye’nin Eski Washington Büyükelçisi Namık Tan, oldu.

Namık Tan Kimdir?

Aslen Hataylı olan Namık Tan, 1956 yılında Mardin’de doğdu. Bürokrat olan babası Mehmet Rami Tan, Namık Kemal’e olan hayranlığı nedeniyle oğluna Namık ismini verdi. Tan, ilköğrenimine Hatay’da başlayıp, 4. sınıftan itibaren Ankara’da devam etti. Galatasaray Lisesi’ni kazanmasına rağmen, ailesinden ayrılmamak için Ankara’da kaldı ve TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girerek, 1978 yılında lisans eğitimini tamamladı. Üniversiteden sonra bir sene Ticaret Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. Ardından askere gitti ve uzun dönem askerlik görevini asteğmen olarak tamamladı.