CHP İl Başkanı Kılınçaslan elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi Kılınçaslan, “. Sen bu sayaçları dışarı alıyorsun eğer bir devlet vatandaşına güvenmiyorsa vatandaş devlete nasıl.” dedi. Halk TV canlı yayında Eylül Han Tezel’in sunduğu ‘Yerelden Siyaset’ programına konuk olan Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi. Kılınçaslan, “Elektrik sayaçları […]

CHP İl Başkanı Kılınçaslan elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi
CHP İl Başkanı Kılınçaslan elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Nisan 2021 21:07
  • Güncelleme18 Nisan 2021 21:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi Kılınçaslan, “. Sen bu sayaçları dışarı alıyorsun eğer bir devlet vatandaşına güvenmiyorsa vatandaş devlete nasıl.” dedi.

Halk TV canlı yayında Eylül Han Tezel’in sunduğu ‘Yerelden Siyaset’ programına konuk olan Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi. Kılınçaslan, “Elektrik sayaçları içerde ‘çalıyorlar’ diyorlar. Sen Mardin’in yüzde 70’ine hırsızsın diyorlar. Şimdi olayın sosyal boyutuna bakmamız lazım.  Sen bu insanlara diyorsun kardeşim ben sana güvenmiyorum. Eğer sen 81 ilin birinde yüzde 70’ine güvenmiyorsan  ve yüzde 70’ine hırsız diyorsan  burada sosyal bir sorun var. Bu devleti ilgilendiren bir şey var. Ben olsam tüm üniversiteleri olağanüstü hal ilan ederdim gidin bu Mardin’in sosyal sorununu tespit edin bilim aracılığıyla.” açıklamasını yaptı.

Kılınçaslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün ülkenin tamamında olduğu gibi bir kuraklık var. Biz pandemi sürecindeyiz. Önümüzdeki harmanda rekoltenin düşük olacağı belli. Su kaynakları da belli. Barajı getirmemişsin yeraltı su kaynaklarıyla sulamaya çalışıyorsun ben olsam çiftçinin üzerindeki maliyet yükünü hafifletirdim. Sen bu sayaçları dışarı alıyorsun eğer bir devlet vatandaşına güvenmiyorsa vatandaş devlete nasıl güvenecek.”

“Mardin’de kamu yatırımı yok”

Mardin’deki kamu yatırımları ile ilgili bir soruya cevap veren Kılınçaslan şunları ileri sürdü: “Mardin’de kamu yatırımı yok ki onunla ilgili bilgi verelim. Şöyle bir şey var Türkiye’nin bütün şehirlerine paralel Mardin’in de aynı şekilde sorunları vardır. Çözüm bekleyen ciddi ciddi sorunlar vardır. Keşke biz hangi ilin kültürel yapısını, mozaiğini, müziğini, sporunu konuşabiliyor olsak. Temel surun şu; herkesin ortak paydası ‘sorun’ olmuş.  Tek çözüm önerisi  güçlü parlamenter sistem.”