Büyükşehir Belediyesinden Işşak ve Dengbej Evi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadim kentin önemli değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için Işşak ve Dengbej Evi Projesinde çalışmalarına başladı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, çalışmaları yerinde inceledi. Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı sözlü kültürün dün ile bugün arasında köprü kurarak gelecek kuşaklara aktarılan geleneğin korunması ve tanıtılması adına […]

Büyükşehir Belediyesinden Işşak ve Dengbej Evi
Büyükşehir Belediyesinden Işşak ve Dengbej Evi
Selman Güneş
  • Yayınlanma20 Nisan 2022 07:28
  • Güncelleme21 Nisan 2022 10:40

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadim kentin önemli değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için Işşak ve Dengbej Evi Projesinde çalışmalarına başladı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, çalışmaları yerinde inceledi.

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı sözlü kültürün dün ile bugün arasında köprü kurarak gelecek kuşaklara aktarılan geleneğin korunması ve tanıtılması adına Işşak ve Dengbej Evi Projesinin çalışmalarına başladı. Proje kapsamında, Mardin kültürüne ait argümanlar sergilenecek.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Genel Sekreter Murat Süzen, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.