Bulgur Festivali çeşitli etkinlikler ile devam ediyor

Mardin’de 1.’si düzenlenen ve iki gün devam edecek olan “Uluslararası Bulgur Festivali” gerçekleştirilen etkinlikler ile devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından gerçeklestirilen Uluslararası Bulgur Festivali sabah saatlerinde bulgur yemekleri yarışmasıyla başladı. Yarışmanın Jüri ÜyeliğiniTürkiye, […]

Bulgur Festivali çeşitli etkinlikler ile devam ediyor
Bulgur Festivali çeşitli etkinlikler ile devam ediyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Kasım 2022 20:03

Mardin’de 1.’si düzenlenen ve iki gün devam edecek olan “Uluslararası Bulgur Festivali” gerçekleştirilen etkinlikler ile devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından gerçeklestirilen Uluslararası Bulgur Festivali sabah saatlerinde bulgur yemekleri yarışmasıyla başladı.

Yarışmanın Jüri Üyeliğini
Türkiye, İran, Tunus, Lübnan, Ürdün ve Singapur’dan gelen katılımcılar üstlendi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Festival kapsamında Artuklu Üniversitesinde düzenlenen Asuman Kerkez ile “Anadolu’dan Dünya’ya Armağan Bulgur” adlı söyleşiye katıldı.

Bölgenin bulguruna hak ettiği değeri kazandırmak ve gelecek nesillere bırakmak amacıyla düzenlenen söyleşinin ardından sabah saatlerinde yapılan yemek yarışmasında iki kategoride ( yaratıcı bulgur yemekleri ile yöresel bulgur yemekleri) dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi.