Arınç: “Buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim”

Gazeteci Murat Çelik, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’la görüştüğünü, Arınç’ın, “Kendisiyle (Cumhurbaşkanı Erdoğan) görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.” dediğini aktardı. Gazeteci Murat Çelik, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisini çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’la görüşmesini sosyal medya hesabında duyurdu. Arınç: “Buyurun […]

Arınç: “Buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim”
Arınç: “Buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim”
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Kasım 2020 21:05

Gazeteci Murat Çelik, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’la görüştüğünü, Arınç’ın, “Kendisiyle (Cumhurbaşkanı Erdoğan) görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.” dediğini aktardı.

Gazeteci Murat Çelik, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisini çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’la görüşmesini sosyal medya hesabında duyurdu.

Arınç: “Buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim”

Çelik, Arınç’la yaptığı telefon görüşmesini şöyle aktardı:

“Bülent Arınç: Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı.  İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil.

Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, Sayın Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.

Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, ‘O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim.

Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine ‘Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var’ türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.

Bülent Arınç’a sordum, Görünen o ki, Cumhurbaşkanı görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti’den de istifanız söz konusu mu? Arınç:  Elbette sadece YİK’ten. Partiden neden istifa edeyim?