Bölgemize acı yaşatan yangın!

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesinde saat 22.00 civarlarında çıkan yangın rüzgârın etkisiyle Yazçiçeği, Bağrık ve Ağaçsever mahalleleri ile Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallelerine doğru ilerlemesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi, AFAD, sağlık ekibi ve jandarma sevk edildi.

Bölgemize acı yaşatan yangın!
Bölgemize acı yaşatan yangın!
Haber Merkezi
  • Yayınlanma21 Haziran 2024 10:05

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlarımız Devrim Demir ve Ahmet Türk başta olmak üzere tüm yetkililerde yangının bölgeye yayılması üzerine ekipleri yönlendirmek için olay bölgesine geçti.

Vatandaşlarında kendi çabalarıyla müdahale ettiği yangın rüzgarın etkisi ile geniş alana yayıldı. Çevre il ve ilçelerde bulunan itfaiye ekipleri de yangın yerine sevk edildi.

Vatandaşların ve ekiplerin yoğun ve özverili çalışması sonucu yangın gece saatlerinde kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları ise devam etmekte.

Yaklaşık 17 kırsal mahalleyi etkisi altına alan yangında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybederken çok sayıda vatandaşımız ise yaralandı. Yangın nedeniyle kaybolan vatandaşlarımızı arama çalışmaları devam etmekte.

Kırsal mahallelerde bulunan bazı evler kullanılmaz hale gelirken yüzlerce hayvan telef oldu. Binlerce dönüm ekili alan ise küle döndü.

BELEDİYE BÜLTENİ