Bir dönem AK Parti’nin Mardin Belediye Başkanı olan Ayanoğlu, YRP’ye adaylık başvurusunda bulundu

AK Parti’den aday gösterilmeyen Beşir Ayanoğlu Partiden istifa ederek Yeniden Refah Partisine Artuklu Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Bir dönem AK Parti’nin Mardin Belediye Başkanı olan Ayanoğlu, YRP’ye adaylık başvurusunda bulundu
Bir dönem AK Parti’nin Mardin Belediye Başkanı olan Ayanoğlu, YRP’ye adaylık başvurusunda bulundu
Haber Merkezi
  • Yayınlanma8 Şubat 2024 22:27
  • Güncelleme8 Şubat 2024 23:06

AK Parti’den bir dönem Mardin Belediye Başkanlığını görevinde de bulunan ve Ak Parti’den Artuklu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan ancak dün açıklanan adaylar arasında yer alamayan Beşir Ayanoğlu, partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisine Artuklu Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ak Parti’den istifa eden Beşir Ayanoğlu, Yeniden Refah Partisi il başkanlığına giderek Artuklu ilçesi Belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Mardin il başkanlığına giden Beşir Ayanoğlu burada partililerle bir süre görüştükten sonra resmi başvurusunu YRP il başkanı Mahmut Özer’e yaptı. Özer Ayanoğlu’na parti rozetini takarak başarı diledi.

Ayanoğlu istifası ve adaylığı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, ” 30 Mart 2024 yerel seçimleri için Artuklu Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı oldum.

Gerek teşkilat nezdinde gerekse hemşerilerimiz nezdinde büyük bir teveccüh ile karşılandım. Ancak il teşkilatı yönetimde Mardin Artuklu bölgesinin sosyolojisini tanımayan, bilmeyen ve hemşerilerimiz nezdinde karşılığı olmayan birilerinin ezbere karar verdiğini müşahede ettim. Bu şekli ile siyaset olmayacağına kani oldum.

Bu sebeple Ak Partideki Artuklu Belediye Başkanlığı aday adaylığımı geri çektim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırı bizde her zaman alidir.

Şahsıma destek olan bütün kardeşlerime, hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.

Yeniden Refah Partisi Artuklu Belediye Başkanlığı için adaylık başvurumuzu yaptık. Allah hayırlara vesile etsin” dedi.