Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği Mesut Çetin’e verildi

Bilgi Güvenliği Derneği genel merkez Yönetim Kurulu aldığı karar doğrultusunda Mardin İl Temsilciliğine Mesut Çetin atandığı bildirildi. Konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlara yer verildi: “Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği, yönetim kurulu oluşturulduktan sonra Mardin’de faaliyetlere başlanacaktır. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisin himayesinde kurulan ve Genel Merkezi Ankara’ da bulunan Bilgi güvenliği Derneği, bu güne dek […]

Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği Mesut Çetin’e verildi
Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği Mesut Çetin’e verildi
Selman Güneş
  • 27 Ağustos 2022 17:15

Bilgi Güvenliği Derneği genel merkez Yönetim Kurulu aldığı karar doğrultusunda Mardin İl Temsilciliğine Mesut Çetin atandığı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlara yer verildi: “Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği, yönetim kurulu oluşturulduktan sonra Mardin’de faaliyetlere başlanacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisin himayesinde kurulan ve Genel Merkezi Ankara’ da bulunan Bilgi güvenliği Derneği, bu güne dek birçok projeye imza atan dernek; bireysel ve kurumsal üyeleri ile dikkat çekiyor. Siber güvenlik konusunda yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Bilgi Güvenliği Derneği’ nin başkanlığını ASELSAN genel müdür Yrd Sayın Taha Yücel yapıyor.

Yönetim ve Denetim kurulunda; Cumhurbaşkanlığı, Tobb Etü, Turkcell, Btk, Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk Telekom, Vodafone, Havelsan, Aselsan, Türknet, Enerji Bakanlığının temsilcilerinin bulunduğu dernek, 2007 den bu yana başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile de çalışmalar yürütüyor. Gazi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, TOBB’ nin katılımları ile de akademik anlamda daha da güçlenen dernek, yurt içinde Eskişehir’den sonra ikinci temsilciliği Mardin’de açıyor.

Bilgi Güvenliği Derneği genel merkez Yönetim Kurulu aldığı karar doğrultusunda Mardin İl Temsilciliğine  Mesut Çetin atanmıştır. Bilgi Güvenliği Derneği Mardin il temsilciliği, yönetim kurulu oluşturulduktan sonra Mardin’de faaliyetlere başlanacaktır.” Denildi.