Berat kandili dualarla ihya edildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Berat Kandili dolayısıyla Kızıltepe Kenan Kösen Camiinde düzenlenen kandil programına çok sayıda vatandaş katıldı. Programın ardından vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı. Yatsı namazından önce sohbet, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde Berat Kandili ihya edildi. Kandil programına Hüseyin Çam da katıldı. Çam, program sonrası vatandaşlara kandil simidi dağıtarak, […]

Berat kandili dualarla ihya edildi
Berat kandili dualarla ihya edildi
Selman Güneş
  • 18 Mart 2022 12:23

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Berat Kandili dolayısıyla Kızıltepe Kenan Kösen Camiinde düzenlenen kandil programına çok sayıda vatandaş katıldı. Programın ardından vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

Yatsı namazından önce sohbet, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde Berat Kandili ihya edildi. Kandil programına Hüseyin Çam da katıldı. Çam, program sonrası vatandaşlara kandil simidi dağıtarak, herkesin Berat Kandili’ni kutladı.

  Günün anlam ve önemine de şu sözlerle değindi: “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen aynı zamanda Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandilimiz mübarek olsun. Allâh’ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği bu gece hep birlikte ellerimizi semaya kaldırdık.

Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfûz’dan dünya semasına toptan indirildiği bugün, müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin Berat Kandilini en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.