Başkan Tatlıdede pazarcı esnafıyla görüştü

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, kentteki pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Belediye Meclis salonunda pazarcı esnafını ağırlayan Başkan Tatlıdede, kentte yapılması planlanan kapalı semt pazarları hakkında görüş ve önerilerini aldı. Başkan Tatlıdede, ayrıca vatandaşların kendisine ilettiği sorunları da pazarcı esnaflara ileterek çözüm bulunması konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Pazarcı esnafının da kendi sorun ve taleplerini […]

Başkan Tatlıdede pazarcı esnafıyla görüştü
Başkan Tatlıdede pazarcı esnafıyla görüştü
Selman Güneş
  • 7 Kasım 2022 10:46
  • 7 Kasım 2022 10:51

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, kentteki pazarcı esnafıyla bir araya geldi.

Belediye Meclis salonunda pazarcı esnafını ağırlayan Başkan Tatlıdede, kentte yapılması planlanan kapalı semt pazarları hakkında görüş ve önerilerini aldı.

Başkan Tatlıdede, ayrıca vatandaşların kendisine ilettiği sorunları da pazarcı esnaflara ileterek çözüm bulunması konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Pazarcı esnafının da kendi sorun ve taleplerini dile getirdiği toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Hem mahallelerde oturan vatandaşlar, hem de pazarcı esnafını memnun edecek çözüm yolu bulmak için Pazarcı Esnafıyla bir araya gelerek kendilerinin de önerilerini dinlediğini ifade eden Başkan Tatlıdede, şunları söyledi:

“Artuklu Belediyesi olarak bazı mahallelerde yapmayı düşündüğümüz kapalı semt pazarları konusunda bu işi sahada yapan, emek harcayan değerli pazarcı esnafımızla bir araya gelerek onları da bilgilendirdik. Kendilerinin de bu konuda bazı görüş ve talepleri oldu. Elbette bunları da değerlendireceğiz. Ayıca vatandaşlardan da bize gelen bazı talepler vardı, bunları da kendileriyle konuştuk. Ortak bir çözüm bulunması konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah hem pazarcı esnafını, hem de mahallelerde oturan vatandaşlarımızı memnun edecek uygulamaları önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz.”