Başkan Demirkaya’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kadına yönelik şiddeti kınadı. MARSİAD Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, hayatın her alanında kadınların olduğuna değinerek kadın şiddetine karşı olduğunu vurguladı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) kadınlarla ilgili bir hadisi hatırlatan Demirkaya, “”Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet ediniz! Onlara […]

Başkan Demirkaya’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Başkan Demirkaya’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Selman Güneş
  • 8 Mart 2021 09:35
  • 6 Eylül 2022 09:49

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kadına yönelik şiddeti kınadı.

MARSİAD Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, hayatın her alanında kadınların olduğuna değinerek kadın şiddetine karşı olduğunu vurguladı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) kadınlarla ilgili bir hadisi hatırlatan Demirkaya, “”Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz! Peygamber efendimizi ve dinimizin kadınlara ne kadar büyük bir değer verdiğini bu hadiste de görebiliyoruz.  Bu hadis ışığında kadınlara değer vermemiz ve onları korumamız gerekiyor. Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum.” dedi.