Başkan Aydoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, Mardin halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı. Aydoğan, “Pandemi, aşısızlık ve kuraklık derken mübarek Ramazan ayında Mescidi Aksada yapılan İsrail zulmünün derhal son bulmasını taraflar arasında kalıcı barışın sağlanmasını diliyorum.” dedi. “Kaç esnaf kredi çekebildi?’’ Esnafın mağduriyeti hakkında konuşan Aydoğan: “Pandemi sürecinin başından bugüne kadar olan […]

Başkan Aydoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı
Başkan Aydoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Mayıs 2021 16:51

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, Mardin halkının ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı. Aydoğan, “Pandemi, aşısızlık ve kuraklık derken mübarek Ramazan ayında Mescidi Aksada yapılan İsrail zulmünün derhal son bulmasını taraflar arasında kalıcı barışın sağlanmasını diliyorum.” dedi.

Kaç esnaf kredi çekebildi?’’

Esnafın mağduriyeti hakkında konuşan Aydoğan:

“Pandemi sürecinin başından bugüne kadar olan zaman  boyunca kapalı olan bir çok esnafın Ramazan ayındaki bu son kapanma ile birlikte maddi manevi mağduriyetleri artmıştır. Açıkladıkları KOSGEB kredisi için aranan şartlara hangi esnaf uyabildi? Kaç esnaf kredi çekebildi? Hükümet hiçbir şeyi yönetemediği gibi bu kapanma sürecini de doğru yönetmekten aciz kalmıştır.”

Söz verdikleri aşı sayılarını sürekli değiştirip ertelediler.’’

Vaka sayıları ve aşılama hakkında konuşan Aydoğan:

“Vaka sayılarını halkından saklayan, doğru rakamları paylaşmayan, sürekli bir umut ve ileri bir tarih vererek halkı kandıran Sağlık Bakanlığı, aşılar konusunda da maalesef yetersiz kalmıştır. Söz verdikleri aşı sayılarını sürekli değiştirip ertelediler. Tam kapanma sürecinde aşılamanın artması gerekirken maalesef durma noktasına gelmiştir. Yeterli aşıyı bugüne kadar almayan ve aşıların muhafazası için gerekli altyapıyı sağlayamayan iktidar yönetememe beceriksizliğine bir yenisini eklemiştir.”

TEDAŞ zulmü ile mağdur olan çiftçiler, desteklerini de alamamaktadır.’’

Kuraklık ve çiftçilerin sorunları hakkında konuşan Aydoğan:

“Artan girdi maliyetleri altında ezilen çiftçilerimiz, üzerine gelen kuraklık ile daha da zor duruma düşmüştür. TEDAŞ zulmü ile mağdur olan çiftçiler, desteklerini de alamamaktadır. Hükümetten, desteklemelerine el konulan çiftçilerimizin desteklemelerinin derhal hesaplarına yatırılmasını, kuraklık vesilesiyle acil durum ilan edilerek üretimin devamlılığını sağlamak adına çiftçilerimizin yanında olması gerektiğini bu vesileyle bir kez daha bildiriyoruz.

Pandemi, aşısızlık ve kuraklık derken mübarek Ramazan ayında Mescidi Aksada yapılan İsrail zulmünün derhal son bulmasını taraflar arasında kalıcı barışın sağlanmasını diliyorum. Bu vesileyle başta Mardinli hemşehrilerim olmak üzere İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, bayramın tüm dünyaya barış, sağlık ve bereket getirmesini diliyorum.