Başkan Ahmet Türk 6. Mardin Bienali Açılışına Katıldı

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Devrim Demir ve Ahmet Türk, bu yıl “Daha Uzaklara” konseptiyle yapılan 6. Mardin Bienali’nin açılışına katıldı.

Başkan Ahmet Türk 6. Mardin Bienali Açılışına Katıldı
Başkan Ahmet Türk 6. Mardin Bienali Açılışına Katıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Mayıs 2024 22:35

Mardin Sinema Derneği tarafından düzenlenen, direktörlüğünü Döne Otyam ve Hakan Irmak’ın yaptığı Mardin Bienali’nin 6. Edisyonu, Ali Akay’ın küratörlüğünde yapılıyor. 10 Mayıs ile 10 Haziran tarihleri arasında 40 sanatçının katılımı ile 8 mekânda gerçekleştirilecek olan 6. Mardin Bienali, bugün birçok sanatseverin katılımı ile başladı. Bu yıl “Daha Uzaklara” başlığı altında gerçekleştirilen Mardin Bienali’nin açılışı Artuklu ilçesinde yer alan Alman Karargahı olarak bilinen tarihi bir konakta yapıldı. Mardin Bienali’nin açılışına Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Devrim Demir ve Ahmet Türk, Artuklu Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Amak ile Mardin Bienali’nde performanslar sergileyecek 40 sanatçı ile birçok sanatsever katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Eş Başkan Devrim Demir, Mardin Bienali kapsamında açılan sergiyi gezdi. Mardin Bienali sanatçıların performansları ve Babazula’nın sahne almasıyla devam etti.