Baklavacılarda bayram telaşı başladı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar bayramda baklavaya büyük ilgi gösteriyor. Şimdiden siparişlerini veren vatandaşlar baklavacılarda ‘tatlı’ bir telaş oluşturdu. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala siparişleri yetiştirmek için Kızıltepeli baklavacılar yoğun mesai harcıyor. Kısa bir süre önce Kızıltepe’de faaliyete başlayan  Diyarbakır merkezli bu işletmede de bayram siparişleri şimdiden alınmaya başlandı. İşletme Müdürü Mehmet Aydar, “Doğrudur yoğunluğumuz var. […]

Baklavacılarda bayram telaşı başladı
Baklavacılarda bayram telaşı başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Mayıs 2021 10:53

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar bayramda baklavaya büyük ilgi gösteriyor. Şimdiden siparişlerini veren vatandaşlar baklavacılarda ‘tatlı’ bir telaş oluşturdu.

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala siparişleri yetiştirmek için Kızıltepeli baklavacılar yoğun mesai harcıyor. Kısa bir süre önce Kızıltepe’de faaliyete başlayan  Diyarbakır merkezli bu işletmede de bayram siparişleri şimdiden alınmaya başlandı.

İşletme Müdürü Mehmet Aydar, “Doğrudur yoğunluğumuz var. Bayram için siparişlere yetişemiyoruz. Hacıbaba firması büyük bir firamdır ve Diyarbakır’da başladı. İstanbul ve şimdide Kızıltepe’de şube açtılar. Siparişlerimiz çok, paket servislerimiz de var. Bu yaz aylarında soğuk baklavaya hafif olduğu için vazgeçilmez bir tatlı oluyor. Kalorisi de düşüktür.” dedi.