Bakın Mardin’de emekli zamma nasıl tepki gösterdi

Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından emekli zamları da belli oldu. Ancak emekliler verilen yüzde 8.36 oranındaki zamma tepkili. Mardin Kızıltepe SSK emeklisi 63 yaşındaki  Mehmet Çetinkaya, “Tok hiç kimse yok, can çekiyor, can…” dedi. Enflasyon rakamlarının ardından gözler yüzde 8.36 zam verilen emeklilere çevrildi. Emekliler ne düşünüyor, bu zammı nasıl  karşıladı? Mardingzt mikrofonlarını Kızıltepe’de SSK emeklisi […]

Bakın Mardin’de emekli zamma nasıl tepki gösterdi
Bakın Mardin’de emekli zamma nasıl tepki gösterdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Ocak 2021 10:05

Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından emekli zamları da belli oldu. Ancak emekliler verilen yüzde 8.36 oranındaki zamma tepkili. Mardin Kızıltepe SSK emeklisi 63 yaşındaki  Mehmet Çetinkaya, “Tok hiç kimse yok, can çekiyor, can…” dedi.

Enflasyon rakamlarının ardından gözler yüzde 8.36 zam verilen emeklilere çevrildi. Emekliler ne düşünüyor, bu zammı nasıl  karşıladı? Mardingzt mikrofonlarını Kızıltepe’de SSK emeklisi 63 yaşındaki  Mehmet Çetinkaya’ya uzattık.  Emekli maaşına yapılan 160 liralık zamma tepki gösteren Çetinya, “Tok hiç kimse yok, can çekiyor, can… Nedir yani emekliye 160 lira verdik. 160 lira ne olacak, bir tavuk 40 lira olmuş. 160 lira verdin ne olacak.  İki günde 160 liran gidecek. Ya bir tavuk 40 lira. Birinci gün aldın ikinci gün artık alamazsın. 160 lirayla bir ay idare edemezsin.” dedi.