Bakan Soylu’dan çevreyolu açıklaması

Derik ilçesinde 20 kişinin hayatını kaybettiği katliam gibi kaza sonrası Derik’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilçeye il olarak çevreyolu yapılması için çalışmalara hızlı bir şekilde başlandığını duyurdu. Mardin’in Derik ilçesinde meyedana üzücü olaydan sonra bölgeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tek tek taziyelere katılarak vatandaşlara başsağlığı diledi. Taziye ziyaretleri sırasında vatandaşlar tarafından Bakan Soylu’ya […]

Bakan Soylu’dan çevreyolu açıklaması
Bakan Soylu’dan çevreyolu açıklaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Ağustos 2022 12:43

Derik ilçesinde 20 kişinin hayatını kaybettiği katliam gibi kaza sonrası Derik’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilçeye il olarak çevreyolu yapılması için çalışmalara hızlı bir şekilde başlandığını duyurdu.

Mardin’in Derik ilçesinde meyedana üzücü olaydan sonra bölgeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tek tek taziyelere katılarak vatandaşlara başsağlığı diledi.

Taziye ziyaretleri sırasında vatandaşlar tarafından Bakan Soylu’ya ilçeye çevreyolu yapılması talep edildi.
Bakan Soylu bunun üzerine harekete geçildiğini ve Ulaştırma Bakanıyla da bu konuyu görüştüklerini ifade etti.

Soylu şunları söyledi: “Taziyeler sırasında bir çevreyolu talebi olduğunu bize ilettiler. Vatandaşlarımızın bu talebinin de esas itibarıyla ağır vasıtalar olsun trafik olsun Derik’in içinden geçmemesi için projelerin hazırlanması ile yakın bir zamanda inşallah adım atacak ve hayata geçirmeye çalışacağız.”