Bakan Koca’dan BioNTech aşısı açıklaması

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısı ile ilgili anlaşmanın dün gece imzalandığını belirtti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı: “BionTech aşısı ile ilgili anlaşmanın imzalanmak üzere olduğunu dün sizlerle paylaşmıştım. Bu gece 04.30 itibariyle anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan, depolarda hazır beklediğini Prof. DR. Uğur Şahin hocamızın […]

Bakan Koca’dan BioNTech aşısı açıklaması
Bakan Koca’dan BioNTech aşısı açıklaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Aralık 2020 22:15
  • Güncelleme25 Aralık 2020 22:16

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısı ile ilgili anlaşmanın dün gece imzalandığını belirtti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

“BionTech aşısı ile ilgili anlaşmanın imzalanmak üzere olduğunu dün sizlerle paylaşmıştım. Bu gece 04.30 itibariyle anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan, depolarda hazır beklediğini Prof. DR. Uğur Şahin hocamızın açıkladığı doz miktarı 550 bin dozdur.

Gecikmenin nedeni üreticinin aşının üretiminden kaynaklanabilecek sorunlarla ilgili sorumluluk kabul etmek istememesiydi. Bu konuda üreticinin sorumluluğunun sözleşmenin mali büyüklüğü ile sınırlı tutulmasında anlaşıldı. Bu aşıyı kullanmak için vatandaşlarımızdan onam alınacak.

Bu anlaşmanın hayata geçmesinde engellerin ortadan kalkmasında Prof. DR. Uğur Şahin hocamızın büyük emekleri vardır. Türkiye için yaptığı ayrıcalık unutulmayacaktır. Kendisine milletimiz adına bir kez daha teşekkür ederim.”