Bağımsız aday Kahraman Artuklu’da halk ile buluştu

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu’da Seçim Koordinasyon Merkezinde halk ile buluştu. Adeta miting havasında geçen programda Kahraman, platforma çıkarak halka seslendi.  

Bağımsız aday Kahraman Artuklu’da halk ile buluştu
Bağımsız aday Kahraman Artuklu’da halk ile buluştu
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Mayıs 2023 17:03
  • Güncelleme7 Mayıs 2023 17:07

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu’da Seçim Koordinasyon Merkezinde halk ile buluştu. Adeta miting havasında geçen programda Kahraman, platforma çıkarak halka seslendi.  

İşte Kahraman’ın konuşma metni: “Selam olsun, selam olsun Mezopotamya’nın kalbi, medeniyetlerin beşiği Mardin . Bu ne güzel bir coşku, bu ne güzel bir heyecan… Değerli hemşerilerim, sizlerin coşkusunu, desteğini, sevgisini ve dualarını aldıkça, bana gönül sarayınızdaki en güzel makamı verdiğinizi tüm kalbimle hissediyorum. Gönlünüzün tahtında yer almış olmak, dünyanın bütün geçici mevki, makam ve koltuklarında oturmaktan kat kat daha kıymetlidir. Çünkü insanın gönlüne parayla, pulla, zorla, baskıyla girilemez. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Değerli Mardin halkı, öncelikle neden bağımsız aday olduğumu sizlere biraz açıklamak istiyorum. Bildiğiniz üzere daha önce iki dönem bu kadim şehrin belediye başkan adayı oldum. En zor dönemlerde elimizi taşın altına koymaktan kaçmadık. Tek beklentimiz halkımıza hizmet etme aşkıydı. Ama görüyoruz ki Mardin halkı hak ettiği şekilde temsil edilmiyor. Hep eksik, yarım ve kimsesiz kalıyor. Mardin halkı, küçük hesaplardan, partilerden, siyasi çekişmelerden, Ankara pazarlıklarından, çok daha büyük olduğu için Mehmet Vejdi Kahraman bugün bağımsız bir aday olarak sizinle beraber. Biliniz ki artık sadece elimiz değil, gövdemiz de taşın altındadır.

Bu halk bu topluluk bu kalabalık bugün şunu ispat etmiştir: Ne kadar baskı olursa olsun ne kadar dayatma olursa olsun bu halkın önünde hiç kimse duramaz. Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz. Bugün Mardin halkını hizaya getirmeye çalışanlar 14 mayıstan sonra Mardin halkının karşısında hizaya geçecekler. Sizin karşınızda her zaman önümü iliklerken size haksızlık yapanlara karşı siper olacam.

Değerli hemşerilerim: Mardin’in sorunlarının elbette farkındayız. İşsizlik, elektrik, ötekileştirme, adam kayırma, hizmette adaletsizlik, keyfi uygulamalar ve benzeri bir sürü sorun var. Gerçekçi olmak lazım, bütün bu konuları tek başımıza çözemeyiz. Ancak; nasıl çözüleceği konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Ayrıca Mardin’in bütün yerel dinamikleriyle istişare halinde olup çözüme ulaşmak için gayret gösterecez. Ortak aklı meclise taşıyıp bu sorunların kaynağına inecez.

14 Mayıs Mardin için milat olacak. Mardin’de dengelerin nasıl değiştiğini, Mardin halkının artık uyutulan değil, uyandıran bir toplum olduğunu herkes görecek. Sandıklar açıldığında partilerin kazandığı vekil sayısı değil; dışlanan, ötekileştirilen, iradesi yok sayılan, unutulan Mardin halkının ortaya koyduğu BÜYÜK TEPKİ konuşulacak.

Kim derdi ki Mardin Halkı sesini, varlığını, tepkisini Tüm Türkiye’ye duyuracak diye. İşte bu zaferimiz, Mardin dışındaki diğer illere de umut olup; keyfi karar verenlere bir uyarı olacaktır. Artık herkes bilsin ki Uyutulan değil Uyandıran Mardin geliyor…

Kıymetli hemşerilerim, artık Genel merkezlerden halkla dalga geçercesine, keyfi dayatılan adaylara mecbur değilsiniz. Yerelden kendi adayınızı kendiniz seçme, Mardin’in iradesini meclise taşıma imkanına sahipsiniz. 14 Mayısta Mardin halkı, artık ben de varım deyip bu oyunun kuralını değiştirmelidir. Buradaki bütün kardeşlerime şunu diyorum: Her biriniz bir dostunuza, komşunuza, onları da bu zaferimize ortak olmaya davet ettiğimizi iletin. Kızıltepe’den Dargeçit’e, Derik’ten Yeşilli’ye, Nusaybin’den Savur’a, Ömerli’den Mazıdağı’na, Midyat’tan Artuklu’ya kadar herkesin vekiliyim. Mardin’in milletvekili Mehmet Vejdi Kahraman değil, Mardin halkı olacaktır.

Kıymetli Mardin halkı, siz şimdiden seçime damga vurdunuz. Siz şu anda zaferi elde etmişsiniz ama 14 mayıs gecesi sesimizi tüm Türkiye’ye çok daha yüksek sesle duyurmak için hesapları alt üst etmek için,  sesimizin sandıkta çığlığa dönüşmesi için 1 hafta daha çalışmanızı rica ediyorum. Unutmayın ki hakkın ve halkın üstünde hiçbir güç yoktur ve kazanan Mardin halkı olacaktır. Allah’a emanet olun, sevgiyle kalın.”

 

Bağımsız aday Kahraman Artuklu’da halk ile buluştu

Konuşmadan sonra Mehmet Vejdi Kahraman öncülüğünde katılımcılar Karayolu Parkına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Katılımcılar ellerindeki kahraman flamalarıyla ve sloganlar ilişiğinde Karayolu Parkına kadar gelerek burada programı sonlandırdı.