Aydoğan ile Bahadır ailesinin mutlu günü

Gazeteci İbrahim Aydoğan’ın oğlu Sermed Aydoğan yaşamını Şeyhmus Bahadır’ın kızı Dilan Bahadır ile birleştirdi. Uzun yıllar ulusal basın ajans ve gazetelerinin Kızıltepe’deki temsilciliği görevini başarıyla yürüten Yurt haber Gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Aydoğan’ın oğlu Sermet Aydoğan, Kızıltepe’nin tanınmış ailelerinden Şeyhmus Bahadır’ın kızı Dilan ile dünya evine girdi. Kızıltepe’nin Girbel köyünde düğün öncesi aşiret mensuplarına ve […]

Aydoğan ile Bahadır ailesinin mutlu günü
Aydoğan ile Bahadır ailesinin mutlu günü
Selman Güneş
  • 11 Ekim 2021 17:52

Gazeteci İbrahim Aydoğan’ın oğlu Sermed Aydoğan yaşamını Şeyhmus Bahadır’ın kızı Dilan Bahadır ile birleştirdi.

Uzun yıllar ulusal basın ajans ve gazetelerinin Kızıltepe’deki temsilciliği görevini başarıyla yürüten Yurt haber Gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Aydoğan’ın oğlu Sermet Aydoğan, Kızıltepe’nin tanınmış ailelerinden Şeyhmus Bahadır’ın kızı Dilan ile dünya evine girdi.

Kızıltepe’nin Girbel köyünde düğün öncesi aşiret mensuplarına ve davetlilere yer sofrasında yöresel yemek ikramının yapıldığı mevlit ve Kur’an tilavetiyle başlayan düğün merasimi, Kızıltepe Solhan Düğün Salonunda gerçekleşen düğün töreni ile devam etti.

Damadın Anne ve babası İbrahim ve Nadire Aydoğan, amcası Cemil Aydoğan ile gelin anne ve babası Şeyhmus – Aynur Bahadır çiftleri tarafından karşılanan misafirlerin salondaki yerlerini almalarından sonra düğün salonuna gelen gelen genç çift, zılgıt ve konfeti yağmuru altında karşılandı. İlk danslarını ışık gösterileri eşliğinde yapan Sermet – Dilan Aydoğan çifti, mutlu bir evlilik için bir kez daha şahitler ve davetliler huzurunda birbirlerine gür bir sesle “Evet” diyerek birlikteliklerini resmileştirdikten sonra tebrikleri kabul ettiler.

Bölgenin tanınmış sanatçısı Emin Arbani’nin yöresel müzikleri eşliğinde devam eden düğünde oluşan halay halkalarının arasındaki yerlerini alan Gelin Dilan ile Damat Sermet, gecenin geç saatlerine kadar devam eden düğünde akrabalar ve davetlilerle birlikte eğlendi.

Kızıltepe ve Mardin’deki sivil toplum kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri, gazeteciler ile çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu gecede kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür eden Damadın Babası İbrahim Aydoğan, Oğlumuzun mutluluğunu bizlerle paylaşmak üzere bu güzel gecemizde yanımızda bulunan bütün dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah bizleri hep böylesine güzel ve neşeli günlerde buluştursun inşallah, darısı bütün bekar gençlerimizin başına olsun” dedi.