Avukat Nurettin Kılıç kalabalık bir grupla CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu

Avukat Nurettin Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin Milletvekili aday adayı olduğunu katıldığı büyük bit kitleyle kamu oyuna duyurdu. 

Avukat Nurettin Kılıç kalabalık bir grupla CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu
Avukat Nurettin Kılıç kalabalık bir grupla CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Nisan 2023 15:32
  • Güncelleme4 Nisan 2023 15:35

Avukat Nurettin Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin Milletvekili aday adayı olduğunu kalabalık bir grup önünde yaptığı basın açıklamasıyla  kamu oyuna duyurdu. 

CHP Mardin İl Başkanlığı binası önünde kalabalık bir grupla adaylığını duyuran Nurettin Kılıç, “Sayın il teşkilatım, değerli ilçe başkanlarım, değerli il ve ilçe yöneticisi arkadaşlarım, değerli muhtarlarım, sivil toplum örgütlerinin değerli başkanları ve yöneticileri, iş dünyasının değerli temsilcileri, değerli basın emekçileri, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş değerli yol arkadaşlarım değerli dostlar, hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

“Değerli dostlarım, sevgili hemşerilerim; bu sevdayı, gönül birliğini, sorunlarını, zorluklarını, ihtiyaçlarını, beklentilerini bildiğim Mardin ve ülkem için her göreve hazırım.” diyen Kılıç, “Bugün; 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mardin milletvekili aday adayı olduğumu sizlere ve kamuoyuna duyurmak amacıyla huzurlarınızdayım, benimle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

“Açlık kol gezerken ben köşemde huzurla oturamazdım”

Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken ben köşemde huzurla oturamazdım! Ülkemizin genç, liyakat sahibi, çalışkan, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Ben sokaklarında oyun oynayarak büyüdüğüm, 10 yıldır bir avukat olarak insanına hizmet ettiğim Mardin’e ve ülkesine karşı kendini sorumlu hisseden birisi olarak bu görevden kaçamazdım. Mardin ve Türkiye zorluklar çekerken, işsizlik ve yoksulluk diz boyuna çıkmışken, ben evinde huzurla oturabilecek biri değilim. Zaman ülkemiz için, çocuklarımızın refahı için harekete geçme zamanı! Aynı kaygılar, aynı kuşkularla, aynı beklentilerle yürekleri çarpan dostlarım. Ülkesi için benimle aynı duyguları paylaşan, aynı zorlukları sırtlanmaya hazır olan arkadaşlarım; bu zorlu yarışta yanımda olacak, beni yüreklendirecek, bana ve ülkesine sahip çıkacak tüm dostlarım.”

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçiye bedava elektrik vereceğim sözünden dolayı aday adayı oldum”

Çiftçilerin sorunlarını da dile getiren Kılıç, “Mardin çiftçisi olarak elektriksiz bırakıldığımız günlerde bireysel olarak hep ses çıkardık ve mücadele ettik. Sesimizi sadece Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu duydu ve bölgeye heyet gönderdi. Her alanda sesimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi bugün tarım politikası ile çiftçimize sahip çıkabilecek tek parti olduğunu kanıtlamıştır. Bu minvalde çiftçiler için bireysel olarak yürüttüğüm mücadeleyi, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyasal olarak yürütmek ve mecliste çiftçilerimizin sesi olmak için aday adayı oldum. Mardin çiftçisi üretemezse eğer Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde de gıda tedarik zincirleri sekteye uğrayacaktır! Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçiye bedava elektrik vereceğim sözünden dolayı aday adayı oldum. Bölge çiftçisini heyecanlandıran bu vaadin hayata geçmesi için var gücümle çalışacağım. Bu şehrin çiftçisinin tarımsal elektrik sorununu çözmek, üretici ve sanayicisinin önünü açmak için adayım. Türkiye’nin genç nüfus yoğunluğuna sahip olan illerinden biri olan Mardin’in, gençlerin yaşadığı işsizlik sorununa çözüm üretmek, şehri bir üretim ve sanayi şehri olarak çekim merkezi haline getirmek için adayım.” şeklinde konuştu.

Kılıç son olarak şunları dile getirdi:
“Sevgili dostlarım yol arkadaşlarım; 13. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile destan yazmaya geliyoruz. Yüreklerimiz Cumhuriyete olan sarsılmaz inanç ve bağlılıkla, Mardin’e ve ülkemize olan hizmet aşkıyla yanıyor. Aynı heyecanı, aynı sorumlulukları birlikte hissediyoruz. Ne ben yalnızım, ne siz yalnızsınız… Kimsenin korku ile dolaşmadığı, hak hukuk, adalet anlayışı ile yarınlara güvenle baktığı, insanının işsiz, garibanının sahipsiz, ocakların aşsız olmadığı daha güçlü, daha özgür ve daha mutlu bir Türkiye için adayım. 13. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi Halil İbrahim sofrasını büyütmek için adayım. Genel başkanımızın sözünü verdiği “baharın müjdecisi olmak” için, Mardin’in sorunlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmek için adayım.

Ülkemizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin meclis grubunda Mardin’in temsiliyetini sağlamak boynumuzun borcudur!

GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ

Değerli halkımız, zaman birlikte harekete geçip, geleceğimizi yeniden inşa etme zamanıdır. Kadim Mardin’in kültür mozaiğinden ilham alarak dil, din, ırk, cinsiyet ayırımı olmaksızın herkesin mutlu yaşadığı, dinamik bir Türkiye için bu yola çıktık. Yolumuz uzun, biz bu ülkenin adalete susamış, demokrasiye inancı tam “heyecanı yüksek gençleriyiz”. Bu mücadelede yalnız olmadığımızı biliyor ve desteğinizle birlikte aydınlık bir Türkiye için hep birlikte yola çıkıyoruz.

Partili yol arkadaşlarım, dostlarım; hak, hukuk, adalet mücadelesine, şimdi de mecliste katkı sunmak amacıyla, mensubu olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğumu bilgilerinize ve takdirlerinize saygılarımla sunuyorum. Bugün buraya gelerek heyecanıma ortak olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

GELİYOR GELMEKTE OLAN
Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”