Avrupa güzeli Duygu Çakmak Mardin’e hayran kaldı

Miss Europe 2021 adlı yarışmada üçüncü olarak tacını giyen Duygu Çakmak Mardin’deki tarih mekanlara hayran kaldı. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen ve 37 farklı ülkeden modelin katıldığı Miss Europe 2021 adlı yarışmada Türk güzel Duygu Çakmak üçüncü olarak taç giymişti. Yarışmada Fransa güzeli Louan Vecchia birinci, Romanya’dan Anna Maria Babau ikinci olmuştu. Diyarbakırlı iş insanları tarafından düzenlenen […]

Avrupa güzeli Duygu Çakmak Mardin’e hayran kaldı
Avrupa güzeli Duygu Çakmak Mardin’e hayran kaldı
Selman Güneş
  • 24 Mayıs 2022 10:41
  • 24 Mayıs 2022 10:52

Miss Europe 2021 adlı yarışmada üçüncü olarak tacını giyen Duygu Çakmak Mardin’deki tarih mekanlara hayran kaldı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen ve 37 farklı ülkeden modelin katıldığı Miss Europe 2021 adlı yarışmada Türk güzel Duygu Çakmak üçüncü olarak taç giymişti. Yarışmada Fransa güzeli Louan Vecchia birinci, Romanya’dan Anna Maria Babau ikinci olmuştu.

Diyarbakırlı iş insanları tarafından düzenlenen ödül törenini ardından Mardin’e gelen Avrupa güzeli Duygu Çakmak, tarihi mekanları gezdi. Kasımiye Medresesi, manastır ve  kiliseleri gezen Çakmak, tarihi şehre hayran kaldı. 

Mardin’in kültürüne ve tarihi mekanlarını hep merak ettiğini belirten Çakmak, “Çok güzel bir şehir. Mardin’i geziyorum, çünkü burayı öğrenmek istiyorum. Ödül törenim için Diyarbakır’a gelmiştim. Fırsat bulmuşken mini bir doğu turu yapmak istedim. Batman’a gittim ve ardından Mardin’e geldim. İyi ki de gelmişim. Mardin’e hayran kaldım.” dedi.