Artuklu’ya 500 araç kapasiteli otopark

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesine 500 araç kapasiteli otoparkın inşa edileceğini müjdeledi. Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentin öncelikli sorunlarından olan otopark sorunu çözmek için bir adım attı. Bu kapsamda Birinci Cadde de trafiğin rahatlatılması için Diyarbakırkapı ve Cumhuriyet Meydanında otopark çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Artuklu merkez Yenişehir Mahallesinde iki aşamalı […]

Artuklu’ya 500 araç kapasiteli otopark
Artuklu’ya 500 araç kapasiteli otopark
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Aralık 2020 09:38

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesine 500 araç kapasiteli otoparkın inşa edileceğini müjdeledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentin öncelikli sorunlarından olan otopark sorunu çözmek için bir adım attı. Bu kapsamda Birinci Cadde de trafiğin rahatlatılması için Diyarbakırkapı ve Cumhuriyet Meydanında otopark çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Artuklu merkez Yenişehir Mahallesinde iki aşamalı 500 araç kapasiteye sahip 2 katlı otopark projesinin çalışmalarını hızlandırdı.

Vali Demirtaş, projenin toplantısında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, Destek Hizmetler Daire Başkanı Erhan Hakioğlu, Mali İşler Daire Başkanı Mehmet Sait Demirhan ve diğer ilgililerle bir araya gelerek projenin hızlandırılması talimatında bulundu.

Şehirde otopark sorununa çözüm bulmaya kararlı olduklarını belirten Vali Demirtaş, “Mardin için hayati önem taşıyan projeleri vakit kaybetmeden hayata geçirmenin gayretindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşanan otopark soruna bağlı olarak araçların düzensiz park edilmesiyle oluşan trafik sıkışıklığı sorununu azaltmak için otopark çalışmalarımız sürüyor. Artuklu ilçemizin otopark sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla 500 araç kapasitesine sahip olan proje için gerekli adımları attık. Park ve çok katlı otoparktan oluşacak projemiz hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Artuklu ilçesine kazandırılacak iki aşamalı projenin alt kısmı 500 araçlık otopark, üst kısmının ise yeşil alanlardan oluşacak park olması hedeflenmektedir.