Artuklu Üniversi AVM’de okuma alanı açtı

Mardin’in en büyük AVM’si olan Mardian Mall ile işbirliği yapan  Mardin Artuklu Üniversitesi tüm kesimleri okumaya teşvik etmek amacıyla alışveriş merkezi içerisinde  ‘Okuma Alanı ve Mini Kütüphane’ kurdu. Mardian Mall Alışveriş merkezinde kurulan kütüphane ile her kesimden insanı okumaya teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten MAÜ Rektörü Prof Dr. İbrahim Özcosar, hizmet ve ticaret sektörünün okumaya önem […]

Artuklu Üniversi AVM’de okuma alanı açtı
Artuklu Üniversi AVM’de okuma alanı açtı
Selman Güneş
  • 23 Şubat 2022 21:55

Mardin’in en büyük AVM’si olan Mardian Mall ile işbirliği yapan  Mardin Artuklu Üniversitesi tüm kesimleri okumaya teşvik etmek amacıyla alışveriş merkezi içerisinde  ‘Okuma Alanı ve Mini Kütüphane’ kurdu.

Mardian Mall Alışveriş merkezinde kurulan kütüphane ile her kesimden insanı okumaya teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten MAÜ Rektörü Prof Dr. İbrahim Özcosar, hizmet ve ticaret sektörünün okumaya önem vermesinin  ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti.

 
Her alanda şehre dokunan bir üniversite olma vizyonunu kendilerine ilke edindiklerini ifade eden MAÜ Rektörü Özcoşar,  akademik alanda üretilen birbirinden  değerli   kitapları halka sunarak, her kesimden insanı okumaya teşvik etmek istediklerini söyledi.

Mardian Mall Alışveriş merkezinin birinci katında bulunan kütüphane ilk günden kitapseverlerden yoğun ilgi gördü.