Artuklu Nur Mahallesi’ne doğal gaz vatandaşın arazisi sebebiyle götürülemiyor

Mardin’de doğal gaz hizmeti veren Akmercan, Artuklu ilçesi Nur Mahallesi sakinlerinin doğal gaz talebine ilişkin yaptığı açıklamada, belediye tarafından açılan yolun bir kısmının vatandaş parselinden geçtiği için hizmet götüremediklerini belirtti. Mardin merkez Artuklu ilçesi Nur Mahallesinde bulunan BÎO ÎWAN Sitesi sakinleri, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek doğal gaz talebinde bulunmuşlardı. Doğal gaz şirketinin daha önce […]

Artuklu Nur Mahallesi’ne doğal gaz vatandaşın arazisi sebebiyle götürülemiyor
Artuklu Nur Mahallesi’ne doğal gaz vatandaşın arazisi sebebiyle götürülemiyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Aralık 2020 13:02

Mardin’de doğal gaz hizmeti veren Akmercan, Artuklu ilçesi Nur Mahallesi sakinlerinin doğal gaz talebine ilişkin yaptığı açıklamada, belediye tarafından açılan yolun bir kısmının vatandaş parselinden geçtiği için hizmet götüremediklerini belirtti.

Mardin merkez Artuklu ilçesi Nur Mahallesinde bulunan BÎO ÎWAN Sitesi sakinleri, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek doğal gaz talebinde bulunmuşlardı.

Doğal gaz şirketinin daha önce bölgeye doğal gaz çekilebilmesi için belediyenin kendilerine yol açması gerektiğini savunduğunu ileri süren vatandaşlar, belediyenin şirket tarafından istenilen tüm şartları yerine getirdiği halde doğal gaz şirketinin bu sefer başka bahaneler öne sürerek mahalleye doğalgaz çekmemek için direndiğini iddia etmişti.

Konu ile ilgili doğal gaz hizmeti veren Akmercan’dan açıklama geldi. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, belediye tarafından açılan yolun bir kısmının vatandaş parselinden geçtiği, bu yüzden şu an hizmet götürme şanslarının olmadığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Doğal gaz hattı için siteye çekilen yolun bir kısmı vatandaş parselinden geçiyor. Bizler konu ile ilgili belediyeye gerekli yazışmaları yaptık. Yolun bir kısmı vatandaş parselinden geçtiği için şu an hat götüremiyoruz. Bu sorun çözüldüğünde gerekli çalışmalar yapılacak ve doğal gaz hattı çekilecektir. Konu ile ilgili bina sakinlerinin de bilgisi var, konuyu yakından takip ediyorlar.”