Artuklu- Kızıltepe refüjlerinde bulunan çimler neden kuruyor?

Artuklu ve  Kızıltepe ilçeleri arasında bulunan protokol yolu olarak da bilinen yolda Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nden Kızıltepe’ye kadar olan yolda refüjde bulunan çimlerin yer yer kuruduğu görülüyor.

Artuklu- Kızıltepe refüjlerinde bulunan çimler neden kuruyor?
Artuklu- Kızıltepe refüjlerinde bulunan çimler neden kuruyor?
Haber Merkezi
  • Yayınlanma31 Mayıs 2024 13:00

Mardin’nin Artuklu ve  Kızıltepe ilçeleri arasında bulunan protokol yolu olarak da bilinen yolda Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nden Kızıltepe’ye kadar olan yolda refüjde bulunan çimlerin yer yer kuruduğu görülüyor. Vatandaş, “Belediye çimleri  sulamıyor mu?’ sorusunu soruyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki refüjleri trafik açısından büyük tehlike arz eden tankerli sulamadan kurtararak otomatik sulama sistemi ile refüjleri suluyordu. Ancak havaların ısınmasıyla birlikte Artuklu-Kızıltepe refüjlerinde bulunan çimlerin yer yer kurumaya başladığı görülüyor.

Artuklu – Kızıltepe arasındaki refüjde otomatik sulama sisteminin olmasına rağmen çimlerin yer yer kuruması merak konusu oldu. Sulama sisteminin bozulması ile alakalı bir durum mu? Vatandaş belediyenin bir açıklama yapmasını bekliyor.