Artuklu Belediye Başkanı Amak: Mardin halkı için hizmet etmeye ant içtik

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Ali Amak, Artuklu halkı için hizmet etmeye ant içtiklerini söyledi. Amak, “Bizler aynı bu şekilde sizlerin bize verdiğiniz güven ile beraber çalışacağız. Artuklu Belediyesini halkımızla beraber teslim aldık.” dedi.

Artuklu Belediye Başkanı Amak: Mardin halkı için hizmet etmeye ant içtik
Artuklu Belediye Başkanı Amak: Mardin halkı için hizmet etmeye ant içtik
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Nisan 2024 13:37
  • Güncelleme8 Nisan 2024 13:47

31 Mart yerel siçimlerde Artuklu’da yüzde 43,00 oy alarak belediye başkanı seçilen Mahmet Ali Amak mazbatasını aldıktan sonra bugün partililerle birlikte Artuklu Belediyesine geldi. Çalışanlar tarafından çiçeklerle karşılanan Amak, yapılan açıklamanın ardından Eşbaşkan Münevver Ölker ile birlikte makamına geçti. Amak ve Ölker’a Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de eşlik etti.

Eşbaşkan Münevver Ölker konuştu. Halka teşekkür eden Ölker, halk belediyeciliği için geldiklerini belirterek, “Eşit temsiliyet çerçevesinde tüm halklarımıza hizmet etmeye varız ve var olacağız” dedi

Artuklu Belediye Başkanı Amak, kendisini destekleyen herkese şu ifadelere yer verdi “31 Mart yerel seçimlerde destek veren vermeyen herkese bütün olarak sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bilindiği üzere Mardin’imizin demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü paradigması doğrultusunda bizler yerel yönetimler anlayışımızla iki genel eş başkanıyla bir de belediye meclis üyeleriyle birlikte bir bütün olarak sizler için Mardin halkı için hizmet etmeye ant içtik ve yemin etmiştik. Bizler aynı bu şekilde sizlerin bize verdiğiniz güven ile beraber çalışacağız. Artuklu Belediyesini halkımızla beraber teslim aldık” ifadelerine yer verdi.

Amak sözlerini şöyle sürdürdü: “Artuklu Belediyesi’ni bir bütün olarak talana götüren, hırsızlık yapan, mel’un yazısını oraya asıp, kendisi mel’unluk yapanlara da buradan açık şekilde söylüyoruz ki; sizler bunun hesabını bu halka vereceksiniz, hukuk önünde bu halka hesabını vereceksiniz. Hiç kimseye kar kalmayacak.”

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de, şeffaf bir politika izleyeceklerini belirterek, liyakat sahibi olan kadrolarla yollarına devam edeceklerini söyledi.