“Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır”

Kızıltepe Demokrasi ve Emek Platformu Mardin il genelinde yapılan gözaltılar ile ilgili yaptığı Basın açıklamasında göz altına alınanlar derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. Kızıltepe KESK temsilciliği önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Kızıltepe Eğitim-Sen Eş Başkanı Filiz Özmen Kılıç şu açıklamalarda bulundu; Sırf iktidar politikalarına ters düştüğü için çerçevesi Anayasa, yasalar ve uluslararası sözleşmelerle çizilmiş olan […]

“Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır”
“Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır”
Selman Güneş
  • 28 Ocak 2022 00:16


Kızıltepe Demokrasi ve Emek Platformu Mardin il genelinde yapılan gözaltılar ile ilgili yaptığı Basın açıklamasında göz altına alınanlar derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Kızıltepe KESK temsilciliği önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Kızıltepe Eğitim-Sen Eş Başkanı Filiz Özmen Kılıç şu açıklamalarda bulundu;

Sırf iktidar politikalarına ters düştüğü için çerçevesi Anayasa, yasalar ve uluslararası sözleşmelerle çizilmiş olan sendikal eylem ve faaliyetler, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamındaki sosyal medya paylaşımları sık sık soruşturma konusu yapılmaktadır. Bu şekilde temel insan hakları yok sayılarak KESK’e bağlı sendikaların üye ve yöneticilerine yönelik olarak sayısız soruşturma, sürgün, gözaltı ve tutuklama gerçekleştirilmiştir.

Bunun son örneği Mardin’de yaşanmış, yapılan gözaltı operasyonlarında sadece Eğitim Sen yöneticimiz değil, Sivil Toplum Örgütü Üye ve Yöneticileri, Siyasetçiler, Belediye Meclis üyelerinde oluşan 12 kişi gözaltına alınmıştır. Biz tüm bu kurumlarla dayanışma içerisinde olduğumuzu buradan belirtmek istiyoruz.

Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; hukuki olmaktan çok, siyasi amaçla gerçekleştirilen haksız göz altlılara son verilmeli, hukuksuz şekilde gözaltına alınan bütün arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır.”