AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin oldu

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Aday belli oldu. Daha önce farklı isimlerin dillendirildiği Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında son nokta konuldu.

AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin oldu
AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Ocak 2024 23:56
  • Güncelleme18 Ocak 2024 00:02

TBMM 25. ve 26.Dönem AK Parti Mardin Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Abdullah Erin’in Mardin Büyükşehir adayımız olmasına karar verdi.” dedi.

 

Kararı sosyal medya hesabından da duyuran Orhan Miroğlu, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  Mardin halkının binlerce yıldan bu güne ulaşan o muhteşem çoğulculuğuna, kardeşçe ve bir arada yaşamaya dair güçlü iradesine, ve yeni yüzyıl beklentilerine çok yakışacak olan değerli dostumuz Abdullah Erin’in Mardin Büyükşehir adayımız olmasına karar verdi. Minnettarız. Kaybedecek ve siyasi fantezilere harcanacak bir beş yılımız yok.” açıklamasını yaptı.

Abdullah Erinin adaylığının Mardin için bir fırsat olduğunu vurgulayan Miroğlu, “Mardinli hemşerilerimizin 31 Mart seçimlerini ve Sayın Erin’in adaylığında somutlaşan bu siyasi fırsatı çok iyi değerlendireceğine inanıyoruz. Arkasında güvenle durabileceğimiz ve her kesimden oy isteyebileceğimiz adayımızın kazanması ve Mardin’de her bakımdan yeni bir sayfa açılması için BİRİZ, DİRİYİZ VE HEP BERABER TÜRKİYE’YİZ.” şeklinde konuştu.