Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti Mardin milletvekili adayı Mehmet Samsa kimdir?

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için AK Parti Genel Merkezi seçim işleri başkanlığınca 28. dönem Mardin milletvekili adaylığı için ismi açıkladı. Bu isimlerden biri olan Mehmet Samsa, AK Parti’den 5’inci Sıra Mardin milletvekili adayı gösterildi. Mehmet Samsa Kimdir? 1977 yılında Mardin’e bağlı Artuklu İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Artuklu’da tamamladı. Nakliyecilik […]

AK Parti Mardin milletvekili adayı Mehmet Samsa kimdir?
AK Parti Mardin milletvekili adayı Mehmet Samsa kimdir?
Haber Merkezi
  • Yayınlanma13 Nisan 2023 13:00
  • Güncelleme13 Nisan 2023 13:06

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için AK Parti Genel Merkezi seçim işleri başkanlığınca 28. dönem Mardin milletvekili adaylığı için ismi açıkladı. Bu isimlerden biri olan Mehmet Samsa, AK Parti’den 5’inci Sıra Mardin milletvekili adayı gösterildi.

Mehmet Samsa Kimdir?

1977 yılında Mardin’e bağlı Artuklu İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Artuklu’da tamamladı. Nakliyecilik ile başlayan iş hayatına bölgenin en büyük ihracatçıları olan SMS Dış Ticaret ve CanceRNA Biyoteknoloji Şirketlerinin yöneticisi olarak devam ettirmektedir. DEİK ve İstanbul Ticaret Odası üyeliğinin yanında MÜSİAD Mardin Yönetim Kurulu Üyesidir. Mardin’de sosyal kültürel ve sportif hayatın gelişmesi için, gençlerden oluşan Türkiye’nin ikinci uluslararası bisiklet takımının kurucusudur. Birçok spor dalı ve kuruluşlarında aktif rol almaktadır. Çok iyi derecede arapça, farsça ve kürtçe bilen Mehmet Samsa evli ve 6 çocuk babasıdır.