Ahmet Türk’ten 32 yıllık tutukluya ziyaret

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Ahmet Türk, 32 yıl sonra tahliye olan Yaşar Kırmızı’yı evinde ziyaret etti.

Ahmet Türk’ten 32 yıllık tutukluya ziyaret
Ahmet Türk’ten 32 yıllık tutukluya ziyaret
Haber Merkezi
  • 20 Şubat 2024 21:03
  • 20 Şubat 2024 21:04

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Ahmet Türk, 1992 yılında müebbet hapis cezası verilen ve 32 yıldır tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Yaşar Kırmızı’yı ziyaret etti.

Ceylanpınar’daki evine giden Türk, burada aile bireyleri tarafından karşılandı. Yaşar Kırmızı ile buluşan Türk, birbirlerine sarılarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kırmızı, 32 yıllık cezaevi süreci hakkında Türk’e bilgi verdi. Ahmet Türk de, seçim süreciyle ilgili Kırmızı ile sohbet gerçekleştirdi. İkili arasındaki sohbetin ardından Türk, Ceylanpınar ilçesinden ayrıldı.
Yaşar Kırmızı (56), Urfa’da 28 Ekim 1992 yılında gözaltına alınarak çıkarıldığı Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi’nce (DGM) müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaşar Kırmızı, sırasıyla 32 yıllık tutsaklığı süresinde Diyarbakır, Gazintep, Bolu, Ankara, Elazığ cezaevlerinde kaldı. Yaşar Kırmızı, 19 Şubat günü Karakoçan K1 Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye oldu.