Ahmet Türk geri gelecek mi?

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlığı için yaptığı ön seçimlerde ilk turda önde çıkmasına rağmen seçimin ikinci tura kalması nedeniyle aday adaylığından çekilen Ahmet Türk’ün geri dönmesi için ikna çalışmaları yapılıyor.

Ahmet Türk geri gelecek mi?
Ahmet Türk geri gelecek mi?
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Ocak 2024 14:45
  • Güncelleme16 Ocak 2024 15:03

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptığı aday adaylığı başvurusunu birinci turda seçilememesi gerekçesiyle çekilen Ahmet Türk’ün geri dönmesi için ikna çalışmalarının yapıldığı belirtiliyor.

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi ön seçimlerinde yüzde 50 oy alarak diğer adaylara fark atan Ahmet Türk, yüzde 50 artı 1 barajını geçemediği için ikinci tura kaldı. Ancak Ahmet Türk, daha önce de 50 artı biri geçmemesi halinde aday adaylığını geri çekeceğini duyurmuştu. Türk, bu sonuçlar nedeniyle aday adaylığından vazgeçti. Aktif siyaseti bırakma kararı aldığını açıklayan Türk, Artı Gerçek’e konuştu.

Türk, “Böyle bir tablo karşısında birbirimizle yarışmak bana çok gerekli gelmiyor. Açıkçası artık yoruldum ama şimdi dört bir yandan arkadaşlar geliyor, ağlayanlar var, bırakamazsın diyen var; hakikaten çok zor duruma düştüm…” dedi.

Türk’ün almış olduğu kararı geri alması için bazı siyasetçilerin de devreye girdiği ve kendisini ikna etmeye çalıştığı biliniyor.