Ahmet Türk: Bazıları bana diyor ‘ömrü 80 yaşında’ 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Tür, ‘Yaşlandı, siyaseti bıraksın sözlerine cevap verdi. Türk, “Bazıları bana diyor ömrü 80 yaşında, 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım.” dedi.

Ahmet Türk: Bazıları bana diyor ‘ömrü 80 yaşında’ 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım
Ahmet Türk: Bazıları bana diyor ‘ömrü 80 yaşında’ 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım
Haber Merkezi
  • 26 Şubat 2024 21:28

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın katılımı ile Derik, Mazıdağı, Artuklu ve Ömerli ilçelerinde seçim irtibat bürolarının açılışları gerçekleştirildi.
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, ziyaretlerini sürdürdüğü Mardin’de halk buluşmalarına katıldı. Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan’a Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir ile Mardin milletvekilleri Beritan Güneş ve Saliha Aydeniz ve ilçe belediye başkan adayları eşlik etti.

Mardin’in Derik, Mazıdağı, Artuklu ve Ömerli ilçelerinde seçim irtibat bürolarının açılışı için halk buluşmaları yoğun ilgi gördü. Şehir merkezlerinde araç konvoyları oluşturulduktan sonra ilçe meydanlarında kitlesel halk buluşması gerçekleştirildi. Halk buluşmaları öncesi halaylar çekilirken, halk buluşmasına katılım sağlayan kadınlar renkli görüntüler oluşturdu.

DEM Partili Ahmet Türk, “Siyasetimizi cezaevindeki tutuklulara göre yapalım. 31 Mart’ta eminiz ki halkımız onlara gereken cevabı verecek. Bazıları bana diyor ömrü 80 yaşında, 180 yaşında da olsam bu mücadelenin içerisinde olacağım” ifadelerini kullandı.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçimleri kazandıkları takdirde birçok kazanım elde edeceklerin vurguladı.  Bakırhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bu seçimi kazanırsak ağaçlar yanmayacak, insanlarımız sürgün olmayacak ve cezaevlerindeki yoldaşlarımızın özgürlüğüne kavuşması için çok önemli bir adım atmış olacağız.  Kürt meselesinin gerçek muhataplarıyla çözülmesi gerektiğini bir kez daha yeniliyoruz.”