Ahmet Türk acılı aileleri yalnız bırakmıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Devrim Demir ve Ahmet Türk, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde çıkan ve rüzgarın etkisiyle Mardin’in Mazıdağı ilçesine ulaşan yangında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerini yalnız bırakmadı.

Ahmet Türk acılı aileleri yalnız bırakmıyor
Ahmet Türk acılı aileleri yalnız bırakmıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Haziran 2024 22:48

İlk andan itibaren belediyenin tüm yetkilileriyle yangının ulaştığı bölgeye geçen Eş Başkanlar Demir ve Türk, yangın felaketinde yakınlarını kaybeden aileleri yalnız bırakmayarak Büyükşehir Belediyesinin bölgede yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyor.

Hayatını kaybeden vatandaşların definlerine katılan Eş Başkanlar, Yücebağ, Şenyuva, Köksallar ve Yetkinler Mahallelerinde yakınlarını kaybeden aileleri ziyaret ederek taziye dileklerinde bulunup acılarını paylaşıyor.

Öte yandan Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Abdullah Zeydan da yangın felaketinin yaşanıldığı bölgeye geldi. Abdullah Zeydan’ın talimatlarıyla Van Büyükşehir Belediyesi yangına müdahale amacıyla ilk etapta 7 itfaiye aracı ve 25 personeli yangın bölgesine gönderdi. Afet Kriz Merkezi, ardından ambulans, acil sağlık müdahale ekibi, mobil veteriner aracı ve veterinerlerden oluşan ekip, yakıt tankeri ve çadırlardan oluşan ekipler ve yaşam malzemelerini bölgeye sevk etti. Ayrıca yangın bölgesinde hizmet vermek üzere mobil aşevi de bölgede bulunuyor.