ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden, Kürt çıktı!

AK Parti  MKYK üyesi ve eski Mardin milletvekili Orhan Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda ABD Başkanı Joe Biden’ın kürt olduğunu öne sürdü. AK Partili Orhan Miroğlu’nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu! Mardin milletvekili Orhan Miroğlu,  ABD’de Donald Trump’ın yerine Başkanlığa gelen  Joe Biden hakkında çok konuşulacak bir açıklama yaptı. “JOE BİDEN KÜRT MÜ?” […]

ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden, Kürt çıktı!
ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden, Kürt çıktı!
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Ocak 2021 12:23

AK Parti  MKYK üyesi ve eski Mardin milletvekili Orhan Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda ABD Başkanı Joe Biden’ın kürt olduğunu öne sürdü.

AK Partili Orhan Miroğlu’nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu! Mardin milletvekili Orhan Miroğlu,  ABD’de Donald Trump’ın yerine Başkanlığa gelen  Joe Biden hakkında çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

“JOE BİDEN KÜRT MÜ?”

AKP’li Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Biden’ın Kürt olduğunu öne sürerek şu ifadeleri kullandı;

“Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi, ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil, birileri diyormuş ki, Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş! Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş!”